Giresun'da Polis Olmak.

GİRESUN DA POLİS OLMAK- ÇALIŞMA ŞARTLARI VE İL DURUMU

Giresun da Polis Olmak.

Soru Soran:

Ayşe K: Arkadaşlar merhaba; Giresun’a polis olarak yeni atandım. Hangi şubeye vereceklerini şu an bilmiyorum. Giresun hakkında bilgi verebilecek olan Medya Fatih kullanıcısı varsa sevinirim. Ayrıca site yöneticisi bu mesajımı yayınlarsa çok mutlu olurum.


Cevap Veren Kullanıcı:
Nazım Şener:


GİRESUN DA POLİS OLMAK- ÇALIŞMA ŞARTLARI VE İL DURUMU


Öncelikle giresun’unumuza hoş geldiniz Sayın Ayşe Hanım. Giresun’da polis olmak çok da zor değil. Giresun asayiş bakımından rahat bir il; fakat; trafik bakımından çok sıkıntılı bir yer. Buradaki Trafikçi arkadaşlar eziyet çekiyor sanki.

Giresun da Polis Olmak
Giresun İl Emniyet Müdürü Sayın Fahri AktaşYani, Giresun’da trafik şubesine düşmezsen; nereye düşersen düş. Trafik sorunu hat safhada olan bir yer.

Resmi polis arabalarına bile Park edecek yer bulamıyoruz; çok sıkıntı çekiyoruz bu konuda.


Giresun da Polis Merkezi çakma 12- 36 çalışıyor. Yani; 5 gün gündüz, 5 Gün geceye geliyorlar.

Giresun önleyici hizmetler de 12/36 çalışmakta. Giresun’da trafik şubesi 12/36 sadece; bir ekip 12-24 çalışıyor.

Giresun'da Polis Olmak.
Giresun’da Polis Olmak.Giresun çevik kuvvetin çalışma sistemini bilmiyorum. Giresun asayiş şube de çakma 12 36, haber merkezde çakma 12 36 çalışıyor. Çalışma saatleri bakımından rahat bir il.


Giresun emniyetinin en büyük şans larından bir tanesi İl Emniyet Müdürü Sayın Fahri Aktaş’ın çok iyi bir insan olması. O bakımdan da Giresun’u tercih etmeniz doğru bir tercih.


Ayrıca; Giresun Valisi de çok temiz bir insan. Yönetici kadrosu olarak 1 – 2 müdür haricinde; çok sıkıntılı müdürler, amirler yok.GIRESUN DA POLİS OLMAK- OPERASYON TAZMİNATI


Giresun’u tercih ederken; bilmiyorum İsteyerek mi tercih ettin, yoksa atamayla mı geldin. Diğer batıdaki illere bakarak; batıdaki en yüksek terör tazminatını alan il Giresun dur. 700 lira terör tazminatı almaktayız.

Giresun da Polis Olmak
Giresun da Polis OlmakGIRESUN DA POLİS OLMAK- GİRESUN SPOR MAÇLARI


Giresun’a atanan polisler Giresun spor maçlarına ek göreve giderler. Daha önceki senelerde Yeşilgiresun Belediyespor basketbol takımı da birinci ligde oynuyordu.
Basket takımı maddi imkânsızlıklar nedeniyle kapandı. O bakımdan bu maçlardan bir tanesinden kurtulmuş olduğunuz.


Şu an sadece Giresun spor futbol takımının maçlarını ek göreve gitmekteyiz.
O da 15 günde bir kez denk gelirse gelir ya da ayda bir kez denk gelir. O bakımdan çok da sıkıntılı bir yer değil.


Zaten Türkiye’nin neresine gidersen git her ilin bir futbol takımı var; o bakımdan futbol takımını dert etme.


GIRESUN DA POLİS OLMAK – EV KİRALARI VE LOJMANLAR


Sanayi Polis Lojmanları var çok sağlıklı bir yer değil ama son zamanlarda dış cephe mantolama sistemi ve doğalgaz çekilmesi sebebiyle oturulabilir yerler arasına girdi. O bakımdan bu 3 lojmanın bir tanesini seçebilirsin.


GIRESUN DA POLİS OLMAK- GEZİLECEK YERLER


Giresun’da çok gezilecek bir yer yok; küçük bir şehir. Nüfusu ortalama 130-140 bin civarında. Giresun Kalesi’ni gezebilirsiniz, Mavi Göl var Mavi Göle gitmenizi tavsiye ederim.

Giresun’un yaylalarına çıkabilirsiniz; Giresun Adası’na vapurla seyahat edebilirsiniz.


Bunlar haricinde pek gezilecek bir yer yok. Gazi Caddesi’nde yukarıdan aşağı, Aşağıdan yukarı 5 dakikadalık volta atarsanız bu da size yeter mi bilmem?


GIRESUN DA POLİS OLMAK- MEYVE SEBZE FİYATLARI

GIRESUN DA POLİS OLMAK- GİRESUN HALKI NASIL?


Giresun halkı polise mesafeli bir halktır. Polisle pek samimi olmazlar.

Alkol tüketimi hat safhada olan illerin başında gelmektedir. Geceleri Trafikte araç kullanırken, veya yolda yürürken çok dikkatli olmanız gerekir.


Sarhoş sürücü sayısı yüksek olan illerin başında gelmektedir. Halk; polise mesafeli, uzak ve soğuktur benim tecrübelerim bu şekildedir.


GIRESUN DA POLİS OLMAK – FINDIK SEZONU


Giresun polisinin en çok zorlandığı dönemler fındık sezonudur. Özellikle şehir içi trafik polislerinin anası ağlamaktadır.

Fındık sezonu; ağustosun ilk haftasından başlayarak; Ağustosun sonuna kadar devam eder. Hatta Eylül’ün ilk haftasına kadar sarkabilir.


Bu 40 – 50 günlük süreç; şehir içi trafik polislerinin kabusudur. Neredeyse şehir nüfusu ikiye hatta üçe katlanır.

Bu aylarda yıllık izin kullanımları trafikçilere sıkıntılı, sancılı bir süreç yaşatmaktadır.


Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir. Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiz.

Bu yazımızda Giresun da Polis Olmak nasıl bir duygu, Giresun da Polis Olmak zor mu kolay mı, Giresun da Polis Olmak iyi mi kötü mü gibi soruları yanıtladık.

Bir cevap yazın