Garan Nedir?

Garan Nedir?

Garan Ne Anlama Gelmektedir?

Twitter Trend topic listesinde bir numaraya yerleşen Garan Twitter kullanıcıları tarafından merak edilmektedir . Garan ne anlama gelmektedir? Garan nedir ? Garan, neden Twitter’da Trend topic oldu? İşte; haberimizin detayları…

Ekonomi ve maliye bakanı Berat Albayrak’ın Instagram hesabı üzerinden istifa etmesinin ardından Twitter’da Garan kelimesi Trend topic oldu.

#Garan etiketi ile paylaşılan binlerce tweete bakıldığında, paylaşılan tweetlerin büyük bir bölümünün Berat Albayrak’ın gitmesinin hayırlı olduğu yönündeydi.

GARAN; aslında Garanti Bankası’nın hisse senedinin İstanbul borsasındaki kısaltılmış ismidir.

Berat Albayrak’ın istifası sonrasında dolar, altın ve euro gibi enstrümanlar düşerken; Türk Lirası değer kazandı ve borsada bir coşku meydana geldi. Garanti Bankası’nın hissesinin uzun süredir ekside olduğu ve yatırımcısına kaybettirdiği bir dönemi geride bırakıp, Garanti Bankası’nın hisse senedinin büyük oranda değer kazanması sonrası #GARAN etiketi Twitter’da Trend topic oldu.

Berat Albayrak’a ve AK Parti’ye muhalif isimler, kişiler vb. Berat Albayrak’a göndermede bulundu ve bu durum; Garan’ın Twitter’da Trend topic olmasını sağladı.

Twitter kullanıcılarının paylaşmış olduğu tweetlerden birkaç örnek :

https://twitter.com/heathens_80/status/1325701975263105024?s=19
Garan Nedir?
Garan Nedir?

Bir cevap yazın: