"Enter"a basıp içeriğe geçin

Gabriele Sponza Kimdir Lezzet Düşkünleri Yemek Yarışması Şefi

Gabriele Sponza Kimdir ?Gabriele Sponza Kimdir sorusu; Gabriele Sponza’nın Lezzet Düşkünleri Proğram Sunucusu olduğunun duyurulmasından sonra Türkiye tarafından merak edilmeye başlandı.


İşte sizlere Gabriele Sponza kim olduğu…

Gabriele Sponza; 1982 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Şu an 38 yaşında olan ünlü yemek şefi Gabriele Sponza; Amerika Birleşik Devletleri’nde Johnson&Wales Üniversitesi mutfak sanatları bölümünde mükemmel bir eğitim aldı.


Ünlü yemek şefi Gabriele Sponza; meslek hayatına Fransa’da başladı. Fransa’nın Tremolat ve Marsilya bölgelerindeki 3 Michelin yıldızlı otellerin Restoranlarında görev yaptı.


Fransız ve Akdeniz Mutfağı üzerinde mükemmel hünerleri; olan Gabriel Sponza; Akdeniz ve Fransız mutfaklarına ait yemeklerini Wanda isimli Restaurant’ta vatandaşların hizmetine sunuyor.


Clement’s Restoran, Gaja Restaurant ve 2 Michelin yıldızlı Şef Dominic Jack ile birlikte çalışmaları ve bulunan Gabriele Sponza; İstanbul Mutfak Sanatları Akademisi’nde Mutfak ve Restaurant İşletmeciliği Eğitmenliğini de alarak; tecrübesine tecrübe ününe ün kattı.


Gabriele Sponza; 2011 yılından bu yana WACS Sertifikası ile hem yurt içinde hem de yurt dışında yapılan gastronomi yarışmalarında Türkiye’yi temsil eden jüri üyelerinden biridir.

Gabriele Sponza Kimdir
Gabriele Sponza Kimdir

İlk Yorumu Siz Yapın