Fitch Türkiye Son Dakika

Uluslar arası kedi derecelendirme kuruluşu olan Fitch; Türkiye’nin kredi not görünümünü negatiften; durağana çevirdi.Fitch’in bu kararı google’da “Fitch Türkiye Son Dakika” olarak aranmaya başladı.

Fitch Türkiye Son Dakika
Fitch Türkiye Son Dakika

Fitch Türkiye Son Dakika DetaylarUluslararası Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, geçen Temmuz ayında Türkiye’nin kredi görünüm notunu” BB-” eksiye çevrilmişti.Uluslararası Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch; 1 Kasım 2019 tarihinde almış olduğu kararla Türkiye’nin kredi görünüm notunu eksiden durağına yükseltti.


Fitch Türkiye’nin kredi notunu Temmuz 2019’da Merkez Bankası başkanı Murat Çetinkaya’nın görevden alınması, Amerika ile kötü dış siyaset, S- 400 lerin alınması gibi nedenlere dayanarak; Türkiye’nin kredi notunu “BB-” ye indirmiş; Kredi görünüm notunu ise yine eksi (-) olarak kabul etmişti.


Fitch Türkiye Son Dakika’da almış olduğu kararla Türkiye’nin kredi notunu değiştirmezken; sadece; Türkiye’nin kredi görünümün notunu eksiden; durağına yükseltti.


TÜRKİYE’NİN FİTCH KREDİ NOTU


Türkiye’nin kredi notu yine “BB- “eksi olarak kaldı sadece görünüm notu eksiden durağana yükseltildi.

Fitch Türkiye Son Dakika
Fitch’ten Türkiye Son Dakika


FİTCH TÜRKİYE 2019 BÜYÜME BEKLETİSİ


Uluslararası Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch; Ekim ayının başında Türkiye’nin 2019 yılı büyüme beklentisini – % 1.1’den – % 0.3’e yukarı yönlü olarak güncellemişti.

Uluslararası Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’in son almış olduğu kararla Türkiye ekonomisi hakkındaki görüşleri çok da değişmedi. Sadece; kredi görünüm notunu eksiden durağına çevirdiler. Kredi notumuz yine BB- eksi olarak kaldı.İlginizi Çekebilir: Sevgili Geçmiş Dizisi Oyuncuları

Bir cevap yazın