Fidan Dikme Kampanyası

Fidan Dikme Kampanyası

TREND KONU

Fidan dikme kampanyası ne zaman? Fidan dikme kampanyası katılım? Fidan dikme kampanyası sertifikası alma? Ücretsiz 5 adet Fidan dikme kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlarımız ne yapmalıdır?

Hangi yöntemlerle, ne zaman ve nerede olmalıdır gibi tüm merak edilenler sizlerle…

Fidan Dikme Kampanyası Ne Zaman Başlayacak?


Türkiye’nin daha yeşil bir doğaya daha refah bir geleceğe daha sağlıklı bir topluma ve Türkiye’nin kalkınması için 11 Kasım saat 11:11′ de; sizleri fidan dikmeye bekliyoruz.


Tarım ve Orman Bakanlığı’nın düzenlediği geleceği nefes ver kampanyası ile ilgili olarak 11 Kasım günü saat 11:11’de 81 ilde; aynı saat ve aynı dakikada kazmalar toprağa vurularak; 11.000.000 fidan dikimi yapılacak.

Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli bir kampanya olan geleceği nefes ver kampanyası 11 milyon ağaç ile canlanacak. 11 Kasım günü saat 11.11’de 81 il; 2023 noktada; aynı saat ve aynı dakikada 11.000.000 fidan dikimi yapılacak.


Fidan Dikme Kampanyası Fidan Ücreti Ne Kadar?

Geleceğe Fidan Dik


Geleceği nefes ver, geleceğe nefes ol kampanyasınında; Türkiye’nin geleceğine katkım olsun diyen vatandaşlarımız bir fidan alarak; Türkiye’mizin geleceğine ve Türkiye’mizin ekonomisine katkı sağlayabilirler.

1 Fidan 10 TL’dir. İsteyen istediği kadar Fidan alabilir. 10 TL vererek; Bir Fidan almanızda fayda vardır. En azından bu çorbada sizin de bir tuzunuz olsun Bir Fidan bağışı Lütfen yapalım.


Fidan Dikme Kampanyası E- Sertifika Nasıl Alınır?


Fidan dikme kampanyasında adınıza tahsisli Fidan e- sertifikanızı www.gelecegenefes.com Sitesi üzerinden Fidan ücretini yatırarak alabilirsiniz. Geleceğin nefes E- sertifikası ödemeyi yaptıktan 1 iş günü sonra elinizs geçer.

Geleceğin nefes basılı sertifikalar ise; 5 iş günü içerisinde elinize ulaşmaktadır.


Fidan Dikme Kampanyasına Kimler Katılabilir?


Geleceğe nefes fidan dikme organizasyonuna; dileyen tüm vatandaşlarımız katılabileceklerdir.

Cumhurbaşkanı, Başbakan, Başbakan yardımcıları, Cumhurbaşkanı yardımcıları, milletvekilleri, bakanlar, bürokratlar, öğrenciler, askerler, polisler, hemşireler, Doktorlar, Mühendisler, bekçiler, çöp toplayanlar, Mahalle bekçileri, esnaf, oto kaportacı, oto elektrikçi, simitçi, çaycı, vb.. İsteyen tüm gönüllü vatandaşlarımız bu organizasyona katılarak; Türkiye’mizin geleceğine destek olabilirler.

En Çok Fidan Sahiplenen İller?

Fidan Dikme Kampanyasında en çok Fidan sahiplenen illerimiz şu şekildedir en çok Fidan sahiplenen ilk 5 il:

1- Manisa %169

2- Isparta%162

3- Bingöl %158

4- Tunceli%158

5- Edirne%154

İl nufusuna göre en çok fidan sahiplenen iller

Fidan Dikme Kampanyası 9 Kasım İtibarıyla Satılan ve Sahiplenilen Fidan Sayısı?

Geleceğin nefes ver fidan dikme kampanyasında 9 Kasım 2019; saat 13.10 itibarıyla 13 milyon 441Bin 160 Ağaç sahiplenerek %121 oranını yakalanmıştır. fidan dikme kampanyasında hedeflenen sayı ise 11 Milyon 47 Bin 430’du.

Geleceğe Nefes Ver


Fidan Dikme Kampanyasının Anlam ve Önemi Nedir?


Fidan dikme kampanyasının anlam ve önemi Türkiye açısından çok büyüktür.

İşte fidan dikme organizazyonunun anlam ve önemi:
1. Türkiye’mizin ormanlarını bilerek yakan terör örgütlerine, terör örgütlerinin uzantılarına verilecek en büyük cevaplardan, en büyük moral bozucu işlerden bir tanesidir.
2. Türkiye’mizin geleceğine yatırım açısından muhteşem bir organizasyondur.
3. Türkiye’nin havasının daha temiz, daha organik olması bakımından; insanlarımız daha sağlıklı olacak ve insan ölümleri insan hastalanmaları azalacaktır.
4. Türkiye’deki hayvan çeşitliliği ormanlar sayesinde artacak, Türkiye’ye üzerinden geçmekte olan göç edici kuşlar Kuşlar Türkiye’de konaklayacaktır.
5. Insanlarımıza doğal piknik alanları oluşacak insanlarımız aileleriyle sağlıklı zaman geçirerek daha mutlu ve daha sağlıklı olacaklardır


6. Türkiye’nin Kağıt bakımından sıkıntı yaşadığı şu günlerde; ilerleyen seneler için Kağıt hammaddesi olarak Türkiye ekonomisine katkı sağlayacaktır.
7. Yine doğal ısınma araçlarından bir tanesi olan odun ihtiyacını karşılayacaktır.
8. Kozalak Sanayi gelişecek; kozalak ürünleri üzerine yapılan el işçiliği, el sanatları gelişerek artacak ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacaktır.

Fidan Dikme Kampanyası
Fidan Dikme Kampanyası

9. İklimler daha ılıman hale gelecek; Türkiye daha çok yağış alan bir ülke olacaktır.
10. Toprak erozyonu azalacak yağışlarda toprak kayması sel felaketleri minimum seviyeye inecektir.
11. Kısacası; Türkiye’nin geleceğine yapılan en büyük yatırımlardan bir tanesi 11 milyon fidan dikimi olacaktır. Bu sayı; İnşallah 50 milyona; 100 milyon fidana da çıkacaktır.


Geleceğe nefes kampanyasına katılmak isteyen tüm yurttaşlarımız talepleri halinde 5 adet ücretsiz Fidan sahibi olabilmektedirler ücretsiz Fidan sahibi olabilmek için kampanyaya katılım butonuna tıkladıktan sonra açılan penceredeki bilgileri doldurmanız yeterlidir.

Bulunduğunuz ilde adınıza ve ailenize tahsisli, ailenizin isimlerini taşıyan 5 adet fidan’a sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : 4 Bacaklı Bayan Doktorla Evlendi

Bir cevap yazın