Ferdi Tayfur Böbrek Nakli Oldu

Ferdi Tayfur Böbrek Nakli Oldu

Ferdi Tayfur Böbrek Hastasıydı.Ferdi Tayfur Böbrek nakli ile gündeme geldi. Ünlü şarkıcı Ferdi Tayfur ; Antalya’daki özel bir hastanede böbrek nakli ameliyatı geçirdi.Ferdi Tayfur’a böbreğini bağışlayan isim ise ilk eşi; Tayfur, ilk eşinden olan öz oğlu Timur Turanbayburt oldu.

55 yaşında olan Timur Turanbayburt; 76 yaşındaki babası Ferdi Tayfur’a böbreğini bağışladı. Tamer Turanbayburt’un bu örnek davranışı toplum tarafından çok olumlu karşılandı ve büyük destek gördü.

Ferdi Tayfur 25 Nisan 2020 günü Antalya’daki özel bir hastanede böbrek nakli ameliyatı için tedavi altına alındı. Tetkikleri yapılan ünlü şarkıcı Ferdi Tayfur; 29 Nisan 2020 günü böbrek nakli ameliyatına alındı.

Böbrek nakli ameliyatı başarılı geçen Ünlü şarkıcı Ferdi Tayfur’un; iyileştikten sonra Marmaris’teki çiftliğine yerleşeceği duyuruldu. Ayrıca son gelen bilgilere göre Ferdi Tayfur’un kan değerlerinin normale dönmeye başladığını ve sağlık durumunun gittikçe iyiye gittiği açıklandı.


Ferdi Tayfur Kimdir ?


Arabesk müziğin kralı Ferdi Tayfur 15 Kasım 1945 tarihinde Adana’nın Hürriyet Mahallesi’nde dünyaya gözlerini açtı. Ferdi Tayfur’un babasının ismi Cumali Turanbayburt’dur.

Necla Nazır – Ferdi Tayfur


Baba Cumali Turanbayburt; Ferdi Tayfur daha çocuk yaşta iken; birileri tarafından öldürülür. Küçük yaşta babasız ve yetim kalan Ferdi Tayfur; babasının çok istediği okuma hayalini yarıda bırakır ve okulu bırakmak zorunda kalır ve Adana’da bir çiftlikte traktör şoförlüğü yapmaya başlar.

Ferdi Tayfur 16 yaşına geldiğinde şarkıcı olmak ümidiyle ve hayaliyle İstanbul’a gider. İstanbul’da çocuk şarkıcı olarak birkaç deneme yapar. Fakat; o dönemlerde çocuk şarkıcılara pek rağbet gösterilmediği için; geri Adana’ya çiftliğe döner. Bir müddet daha Adana’da çiftlikte traktör şoförlüğü yaptıktan sonra; içindeki şarkıcı olmak hayali ağır basar ve tekrardan 1968 yılında İstanbul’a dönüş yapar.

Zeliha Hanım- Ferdi Tayfur


Ferdi Tayfur 1968 yılında İstanbul’a geldiğinde Seda Plak ile 2 plak Anlaşması yapar ve 2 tane 45’lik doldurur. Fakat; Ferdi Tayfur halk tarafından rağbet görmeyecek ve piyasada tutunamayarak; ikinci kez Adana’ya, çalıştığı çifliğe döner.Ferdi Tayfur’un çıkartmış olduğu 2 adet 45’lik pilağın üzerinden 3 yıl geçer. Bu sefer huzurum kalmadı isimli plak çıkartır fakat bu plakta tutmaz. Ferdi Tayfur küçük yaşlardan beri vermiş olduğu bu mücadeleyi hiçbir zaman bırakmaz ve azimle yoluna devam eder. 1968 yılında çıkardığı ‘Huzurum Kalmadı’ isimli pilağın üzerinden tamam 5 yıl geçmiştir.


Ferdi Tayfur; 1973 yılında Görsev Plak ile anlaşır. ” Kır Çiçekleri ” isimli 45’lik plak ile müzik dünyasında büyük ses getirir ve Kır Çiçekleri isimli plak ile Ferdi Tayfur Turanbayburt; Ferdi Tayfur olma yolunda büyük adım atmıştır.

Habibe Ümyani Demir- Ferdi TayfurFerdi Tayfur’un bilinen 5 çocuğu vardır. Timur isimli erkek çocuğu evlilik dışı ilk ilişkiden; Bu 5 çocuktan iki tanesi ilk eşi olan Zeliha Hanımdan ( Tuğba ve Funda isimli 2 kız) ; 1 tane kız çocuğu ( Tuğçe isimli) Necla Nazır’dan ve 1 tane erkek çocuğu ( Taha adında ) Habibe Ümyani Demir’den olmak üzere toplam 2 erkek; 3 kız çocuğu bulunmaktadır.

Ferdi Tayfur Böbrek
Ferdi Tayfur Böbrek

Bir cevap yazın