Fatih Altaylı Ali Babacan

Fatih Altaylı Ali Babacan’ı Canevi FÖTÖ’den Vurdu.


Fatih Altaylı Ali Babacan’ı Habertürk’te sunduğu Teke Tek programında ağırladı.

Fatih Altaylı Ali babacan’a birbirinden zor sorular yöneltti. Yeni Parti kurma hazırlığında olan Ali Babacan; birebir 700 kişi ile ben görüştüm. Partili diğer arkadaşlarımız ise en az her biri benim kadar kişiyle görüştü açıklamasında bulundu.

Fatih Altaylı Ali Babacan’ı AvladıYeni kuracağı parti kadrosunun ana omurgasını oluşturan isimlerin eski fetö’cü isimler ya da fetö’ye yakın kişilerden oluşması nedeniyle; Fatih Altaylı Ali Babacan Tabiri caizse can evinden vurdu.

Teke Tek programı sunucusu Fatih Altaylı Ali babacan’a şu soruları yöneltti.


Fatih Altaylı: Eski adalet bakanı Sadullah Ergin; hakimler savcılar da cebi Adalet dağıtan kurumlara fetö’cü yapılaşmanın Sadullah Ergin sayesinde olduğu biliniyor ve söyleniyor.

Size; fetö’cü yapılaşmaya neden olan Sadullah Ergin’in bagajını taşımak zor gelmeyecek mi?


Ali Babacan: Bizim şu anda siyasi parti kadrosuyla ilgili bir kararımız yok. Biz şu anda sadece Türkiye’nin geleceği için iyi bir hazırlık yapmaya çalışıyoruz. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlarımız çok önemli ama bir o kadar da gençlerimizin, kadınlarımızın söz sahibi olacağı kadroyu hedeflememiz gerekiyor. Türkiye’de 82 milyonluk nüfusun siyasi eğilimleri neyse bunun özeti bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz.”Fatih Altaylı: Beşir Atalay açılım sürecinin mimarıydı. Size; Beşir Atalay’ın bagajını taşımak zor gelmeyecek mi?

Fatih Altaylı Ali Babacan’ı Avladı


Ali Babacan: Bizim şu anda siyasi parti kadrosuyla ilgili bir kararımız yok. Biz şu anda sadece Türkiye’nin geleceği için iyi bir hazırlık yapmaya çalışıyoruz. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlarımız çok önemli ama bir o kadar da gençlerimizin, kadınlarımızın söz sahibi olacağı kadroyu hedeflememiz gerekiyor. Türkiye’de 82 milyonluk nüfusun siyasi eğilimleri neyse bunun özeti bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz.”

Fatih Altaylı Ali Babacan’ı Avladı


Ayrıca Ali Babacan; o iki isimle ilgili olarak; bu iki isimle ilgili algılar söz konusu olabilir. Fakat; bu iki isim de AK Parti’nin mutfağında yetişmiş, AK Parti’de iyi işler yapmış, tecrübeli, deneyimli siyasetçilerdir.Biz Emin olduğunuz kişilerle yürürüz; bizim korkacak çekinecek bir konumuz yok. Parti kadromuz tamamı ile ortaya çıkınca göreceğiz. Biz bu yılın sonunda; Yani 2019’un sonunda partimizi hayata geçirmeyi planlıyorduk; fakat olmadı.


Olmamasının sebebi ise; parti teşkilatlanmasının kurulmasının uzun sürmesi; parti merkezinin olmaması gibi nedenlerden ötürü rötar yapmıştır.

Fatih Altaylı Ali Babacan
Fatih Altaylı Ali Babacan


Ali Babacan sözlerini şöyle sürdürdü biz insanların dil ırk cinsiyet ayrımını bakmayacağız birebir 700 insanla ben görüştüm. Ankara’da bulunan ofisimiz o rakamdan daha yüksek kişilerle birebir görüştü dedi.

İlginizi Çekebilir: AtlasGlobal Batıyor mu

Bir cevap yazın