Fatih 4 Kardeş Siyanür

Fatih 4 Kardeş Siyanür’den mi Öldü?


Siyanür nedir zehirli bir madde nedir ? Hangi maddelerde vardır ? Siyanür hangi gıdalarda bulunur ? Fatih 4 Kardeş Siyanür’den mi öldü ?

Fatih 4 Kardeş Siyanür
Fatih 4 Kardeş Siyanür


İstanbul Fatih’te 4 kardeşim evlerinin kapısında” Dikkat! Siyanür var yazısına istinaden olay yerine gelen polis ekiplerinin evde inceleme yapması sonucu 4 kardeşin ölü bulunduğu ortaya çıkmıştı.


Bu 4 kardeşi öldüren siyanur denilen zehirli madde midir ?Siyanür öldürür mü gibi tüm merak ettiklerinizi bulacaksınız.


Siyanür Nedir?

Fatih 4 Kardeş Siyanür
Fatih 4 Kardeş Siyanür


Siyanür: siyano grubu, 1 karbon ve karbona 3 bağlı azot muhteva eden kimyasal bileşiklere verilen isimdi. Organik ve inorganik türleri doğada bulunmakta veya endüstriyel prosesler ile üretilmekte ve kullanılmaktadır. Organik bileşikleri nitril grubu altında isimlendirilir ve sinanür çoğu zehirli olmaktan uzaktır. 


Siyanür zehirli midir?


Doğal siyanür Normalde zehirli bir madde değildir. Hatta; yediğimiz gıdaların şu anda Siyanür bulunmaktadır. Diyanet içeren bazı gıdalar şu şekildedir Erik, fasulye, nohut, brokoli ,karnabahar, pırasa, şeftali, turp ve mısır gibi gıdalarda bulunmaktadır.

Kimyasal olarak üretilen siyanür çok zehirli bir maddedir; siyanür maruz kalan kişiler kısa sürede zehirlenerek hayatlarını kaybedebilirler.


Kanda bulunan Methemoglobin maddesine kimyasal siyanur etki ederek Kandaki oksijen taşıması devam eder; fakat kandaki oksijen yanmadığı için; kanda adeta oksijen patlaması ve oksijen birikimi olur ve insanı oksijen havuzunda boğarak vucudun faaliyetini durdurur.


Fatih 4 Kardeş Siyanür’den Öldü mü?


İstanbul Fatih’te 4 kardeşin evlerinde ölü bulunması ve evlerinin dış kapısında dikkat yağmur var yazısına istinaden olay yerine giden polis ekipleri kapıyı kırarak içeri girdiklerinde 4 kardeşin ölmü olduğunu tespit etmiştir.

Yapılan incelemeler sonucunda 2’si kız, 2’si erkek 4 kardeşin Antidepresan haplarını yüksek dozda alarak intihar ettiği ortaya çıkmıştır.

Fatih 4 Kardeş Siyanür
Fatih 4 Kardeş Siyanür


Antidepresan haplarını kullanarak intihar eden dört kardeşin isimleri şu şekildedir: 48 yaşındaki Cüneyt Yetişkin, 54 yaşındaki Oya Yetişkin, 60 yaşındaki Kamuran Yetişkin ve 56 yaşındaki Yaşar Yetişkin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 4 BACAKLI KADIN

Bir cevap yazın