Fahri Trafik Müfettişi Maaşı

Fahri Trafik Müfettişi Maaşı 2019

Fahri Trafik Müfettişi Maaşı 2019


Fahri trafik müfettişi nedir Fahri trafik müfettişi nasıl olunur Fahri trafik müfettişi size ceza yazabilir mi Fahri trafik müfettişi aracı durdurabilir mi Fahri trafik müfettişleri size yapmanız gereken talimatları verebilir mi ?

Fahri Trafik Müffettişi Maaşı nedir gibi tüm merak edilen soruların yanıtını medya.fatih.com olarak vermeye çalışacağız.


Fahri Trafik Müfettişi Maaşı 2019 Detayları


Fahri Trafik Müffettişi Kimdir?


Fahri trafik müfettişi; sizin- bizim gibi insanlardan oluşan, 40 yaşını doldurmuş, en az yüksekokul mezunu olan, gönüllülük esasına dayanan; bu görevi yapmak isteyen insanlardan oluşan caydırıcı bir kontrol mekanizmasıdır.


Fahri trafik müfettişi, araç durdurabilir mi ?


Fahri trafik müfettişleri görevleri gereğince araç durdurmaları yasaktır. Fahri trafik müfettişleri sizi yolunuzdan çevirerek, sizin aracınızın önünü keserek araç durduramazlar.
#Fahri Trafik Müfettişi Maaşı

Fahri Trafik Müfettişi Maaşı
Fahri Trafik Müfettişi Maaşı


Araç durdurmaya kalkışan bir Fahri trafik müfettişi ya da aracınızın önünü kesen bir Fahri trafik müfettişine denk geldiğiniz zaman; bu yol kesmeyi, aracınızın önünü kesmeyi belgelemek için; cep telefonunuzun ya da araç kameranızın kamerasıyla sizin yolununuzu kesen Fahri trafik müfettişini kayda alın ve daha sonra bu müfettiş hakkında gerekli mercilere şikayette bulunun.
#Fahri Trafik Müfettişi Maaşı


Fahri Trafik Müfettişi Maaşı 2019’da Ne Kadardır?


Fahri Trafik Müfettişi Maaşı 2019 yılı için (Sıfır) 0 Türk lirasıdır. Fahri trafik müfettişleri; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden herhangi bir maaş, ikramiye, prim gibi hiçbir ücret almaktadırlar.


2019 yılı için hiçbir maaş alamayan Fahri trafik müfettişleri, belki; ilerleyen günlerde, ilerleyen yıllarda, küçük de olsa bir maaşa bağlanabilirler.


Fahri trafik müfettişi nasıl olunur ?


1- Fahri trafik müfettişi olmak için en az 40 yaşında olmak.


2- Fahri trafik müfettişi olmak için; en az yüksek okul mezunu olmak.

3- Fahri trafik müfettişi olmak için en az 10 yıllık ehliyet sahibi ( Sürücü Belgesi) olmak.

4- Fahri trafik müfettişi olmak için; asli kusurlu olarak; ölümlü trafik kazasına veya yaralanmalı trafik kazasına karışmamış olmak

5- Geriye dönük 5 yıl içerisinde 100 ceza puanından ehliyetini kaptırmamış olmak

6- Fahri trafik müfettişi olmak için kamu hizmetinden yasaklı olmamak.

7- Fahri trafik müfettişi olmak için; 6 aydan fazla olarak hapis cezası almamış olmak.

8- Fahri trafik müfettişi olmak için; yüz kızartıcı suçlar, cinsel istismar, hırsızlık, gasp, devlet aleyhine işlenen suçlar ve benzeri Yüz kızartıcı suçlardan ceza almamış olmak.


Fahri trafik müfettişi olmak için Nereye başvurmam lazım?


Fahri trafik müfettişi olma şartları ne taşıyorsanız Bulunduğunuz ilin Valiliğine giderek;

• 2 adet vesikalık fotoğraf

• İkametgah belgesi

• sabıka kaydı belgesi

• sürücü belgesi

• öğrenim durumunu gösteren belge

Yukarıda saymış olduğum 5 adet belgeyi hazırlayarak; bulunduğunuz il Valiliğine Fahri trafik müfettişi olmak için müracaat da bulabilirsiniz.

Fahri Trafik Müfettişi Maaşı
Fahri Trafik Müfettişi Maaşı


Fahri trafik müfettişi olmak için başvuruda bulunduktan sonra belgeleriniz trafik hizmetleri başkanlığına gönderilir.


Trafik hizmetleri Başkanlığı da; Emniyet Genel Müdürlüğü’ne; Emniyet Genel Müdürlüğü de içişleri Bakanlığı’na sizi teklif eder.


İçişleri Bakanlığının da size onay vermesiyle; Fahri trafik müfettişleri eğitimine katılma Hakkı kazanırsınız.


Fahri Trafik Müfettişi Maaşı- Fahri trafik müfettişleri eğitimine Katılmazsam Ne olur?


Fahri trafik müfettişleri Fahri trafik müfettişi eğitimine katılmak zorundadırlar. Fahri trafik müfettişi eğitime katılmayan kişilerin Fahri trafik müfettişliği iptal edilir. Fahri trafik müfettişi olamazlar.

Fahri Trafik Müfettişi Maaşı
Fahri Trafik Müfettişi Maaşı

Fahri trafik müfettişleri ceza yazabilir mi?

Fahri trafik müfettişleri Kanunlara yasalara göre Ceza yazabilirler. Ceza yazmaları tamamen yasaldır.#Fahri Trafik Müfettişi Maaşı

Fahri trafik müfettişlerinin yazdığı cezalar mahkemeye daha çok verilmektedir.

Bazı Fahri trafik müfettişleri; sevmediği, gıcık kaptığı kişilere ya da yanından biraz ters geçen bir arabaya; o anki kızgınlıkla keyfi ceza yazabilmekte ve bu durum haksızlık, keyfilik olarak mahkemeye taşınmaktadır.

İlginizi Çekebilir:20/1-A1 Ceza Nedir?

Bu yazımızda; Fahri Trafik Müfettişi Maaşı, Fahri Trafik Müfettişi Maaşı-nın neden olmdığını,Fahri Trafik Müfettişi Maaşı 2019 Detaylarını inceledik ve Fahri Trafik Müfettişi Maaşı-nın 0 TL olduğunu öğrendik.

Bir cevap yazın: