Elazığ Kürt mü

Elazığ Kürt mü sorusu ;Elazığ’da dün akşam saatlerinde yaşanan 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında Google ve diğer arama motorlarında en çok aranan kelime oldu.


Elazığ; Kürt olup olmadığını Maalesef ki Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımız arama motorlarında aradı.

Elazığ Kürt olsa ne olur; Türk olsa ne olur?Elazığ; Alevi olsa, Çerkez olsa, Hristiyan olsa ,Müslüman olsa, zenci olsa ne olur? Vs..

Elazığ’da yaşayan insanlarımızı 6.8’lik deprem belki yıkmadı ama bu cümle yıktı.Sonuçda bir yerde doğal afet oluyor ve çoluk-çocuk, kadın-erkek, yaşlı-genç bütün insan gurubundan vatandaşlarımız, insanlar betonların altında kalıyor.

Yazık vallahi yazık… Evet; Elazığ’da Kürt Kökenli vatandaşlarımız çok. Ama kürt olması demek, ölmesi gerektiği, ölümü hak ettiği demek değil.

Elazığ’da yaşayan vatandaşlarımız vatanını en az bir Türk kadar; hatta çoğu Türk’ten bile fazla seviyor. Elazığ’da yaşayan vatandaşlarımız Milliyetçi ve Muhafazakar insanlardır.

Örneğin: Şehit Trafik Polisi Fethi SEKiN’de Elazığ’lıydı. ( İzmir Adliyesindeki; PKK terör örgütünün bombalı eylemini canı pahasına engelleyen isim)

Şehit Trafik Polisi ELAZIĞ’lı Yiğit Abimiz Fethi SEKİN


Elazığ’da yaşayan insanlar yukarıda yazdıklarımın tam tersi de olabilirdi. Vatanını sevmeyen insanlar dahi olsalardı bile; biz Hz. Muhammed (Sav.) Efendimizin ümmeti ve bir Osmanlı torunu olarak zor durumdaki bu insanlara koşmalı ve acılarını bir an önce dindirmeliydik.


İnsanlık ve Islam bunu emreder. Zor durumdaki insanlara yardımda bulunmak zorundayız.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Sayın Cumhur Başkanımız ve Sayın Devlet Bakanlarımız ellerinden gelen fedakarlığı yaparak; devletimizin tüm imkanlarını seferber etti.

Medyafatih.com olarak; Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür eder; Allah cc. razıolsun temennisinde bulunduğumuzu; kamuoyuna sayğıyla duyururuz.

Elazığ Kürt mü
Elazığ Kürt mü

Bir cevap yazın