Duran Motoru Polis Alabilir mi Detayları


Duran Motoru Polis Alabilir mi diyorsanız; duran, park halinde olan motoru polis alır ama nasıl alır işte; polisin duran motoru alıp alamayacağı durumlar.Yol kenarında park halinde bir motorunuz var diyelim. Sizin motorunuzun yanından geçmekte olan polis ekibinin bu motoru alma yetkisi var mı ? Bu sorunun cevabı tabiki de evet olacaktır.


Duran yani park halindeki bir motosikleti polisin alabilmesi için; sizin motorunuzun yeri ve motorunuzun durumu önem arz etmektedir.

Duran Motoru Polis Alabilir mi
Duran Motoru Polis Alabilir mi


Bu konuyu açacak olursak; görevli bir polisin motosikletinizi park ettiğiniz yerden alabilmesi için; motorunuzun karayolunda, yolun olduğu bölümde park halinde olması gerekir.

Bir avlu içerisindeki park halindeki motosikleti alma yetkisi yoktur.Bu motosikleti Cumhuriyet savcısı ya da mahkeme tarafından ev arama kararı alınması durumlarında alabilir.


Yol kenarına park ettiğiniz motosikletin hacizden dolayı yakalaması varsa polis morunuza elkoyarak alır.


Ayrıca; motorunuzun tescili yoksa, motor çalıntı ise motorunuza elkoyabilir.

PVSK İNDİR

Ayrıca; yol kenarındaki motorunuzu güvenlik amaçlı otoparka çektirebilir.

Kesinlikle evinizin içerisindeki, ev avlusundaki, ev bodrumundaki veya dükkan içerisindeki bir motora; polis; mahkemenin kararı veya Cumhuriyet savcısının kararı olmadan elkoyamaz.

İlginizi Çekebilir: Kaldırıma Park Etme Cezası 2019

Bir cevap yazın