Drift cezası ne kadar 2021

Drift Cezası Ne Kadar 2021 Yılı

Drift atmayı seven kullanıcılarımız sitemize drift cezası ne kadar 2021’de diye sorular yöneltmekteydi. Drift atmanının yaptırımlarını medyafatih.com olarak siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladık.

Dirif Atma Nedir?

Drift atma; acın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesidir.

Drift Atmanın 2021 Yılı Trafik Ceza Miktarı

Drift atmak isteyen araç sürücüleri 6700 TL’yi gözden çıkarmalıdır. Drift atma çok pahalı bir zevktir. 6700 TL; Türkiye şartları düşünüldüğünde çok yüksek bir meblağdır. Evet drift atmanın 2021 yılı trafik ceza miktarı 6700 Türk Lirasıdır. 6700 TL drift atma cezasını; tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde öderseniz; %25 indirime gider ve 5025 Türk Lirasına düşer.

Drift cezasında erken ödemedeki avantajınız; 1675 Türk lirasıdır. 1675 TL’nin cebinizde kalması için 15 gün içinde erken ödeme yapmanız avantajınızadır.

Drift Atmanın Ceza Puanı

Çok ilginçtir ki; bu kadar yülsek bir meblası olan 67/1-D drift cezasının; ceza puanı bulunmamaktadır. Yani; drift attınız, 6700 TL drift cezası yazıldı ve bu cezadan dolayı; ehliyetinize ceza puanı yazılmadı. Ceza puanı 0 ( sıfır)’dır.

Drift Yapanın Ehliyetine El Koyma Süresi

Drift yapan araç sürücüsünün ehliyetine 60 günlüğüne el konulur. Ehliyet; 60 gün boyunca geçici olarak iptal edilir.  60 günün sonunda; ehliyetinizi geri teslim alırken; şu şartları da sağlamanız gerekir.

1- Psiko teknik değerlendirmeden geçerek; psikiyatri uzmanından sürücü olabilir raporu alınmalı.

2- Adına düzenlenmiş olan tüm trafik cezalarının ödenmiş olması gerekir. Ödenmemiş bir trafik cezanızın olmaması gerekir. ( Vergi borcu, haciz, mtv, ötv hariçtir. Bu borçların ödenmesine gerek yoktur.)

3- 60 günlük sürenin dolması.

Bu 3 şartı tamamladıktan sonra; ehliyetinizi; daha önce belirtmiş olduğunuz Trafik Denetleme Şubesinden gidip alabilirsiniz.

Drift Cezası Araç Bağlama

Drift yapan sürücünün ehliyetine 60 gün el konulurken; eğerki drift yaptığı araç kendine aitse; araç da 60 gün bağlanır ve trafikten men edilir.

Drift aracı; başka bir kişinin veya şirketin üzerine kayıtlıysa; araç 60 gün bağlanmaz. Sadece drift yapan kişiye; 6700 TL trafik cezası yazılır ve 60 gün ehliyetine el konulur.

Drift Ehliyet Daimi İptal

Drift yapıp; drift yapmaktan dolayı ehliyetini 5 yıl içerisinde 2 kez ( 60 gün ) kaptıran araç sürücüsünün ehliyeti yanar, ehliyet DAİMİ IPTAL olur.

Ehliyeti daimi olarak iptal edilen sürücü; tekrardan sürücü kursuna kaydolur ve sürücü kursunun açmış olduğu sınavlardan başarılı olup; motorlu taşıtları kullanabilir sertifikası alır.

Ayrıca; psikoteknik muayeneden geçerek; sürücü olabilir raporu almak da zorundadır.

Drift Cezası İptal Davası

67/1D drift cezasından işlem görmüş ve bu işlemi haksız buluyorsanız; drift cezasının iptali için; sulh ceza hakimliğine drift cezası iptal davası açmanız gerekir.

Drift cezası iptal davası açarken istenilen belgeler.

1- Kimlik Fotokopisi
2- Ehliyet Fotokopisi
3- Araç Ruhsat Fotokobisi
4- Drift Ceza Makbuzu
5- Drift İtiraz Dilekçesi
6- Diğer Deliller (Mevcutsa)

67/1-D Drift Cezası Ödeme Noktaları.

67/1-D Drift trafik cezasının ödeme noktaları şu şekildedir.
1- Bankalara
2-Bankaların Atm ve BTM’lerinden
3-Bankaların İnternet ve Mobil Şubelerinden
4-PTT Şubelerimden
5-Vergi Dairelerinden
6-E-Devlet Sistemi Üzerinden drift cezasını rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

Drift Cezası İptal Dilekçesi İndir

Drift cezası yemişseniz ve drift cezasını iptal ettirme şansını yakalamak istiyorsanız; aşağıdaki indir butonuna tıklamanız yeterlidir.

《《 İNDİR 》》

MedyaFatih; siz değerli ziyaretçilerimize hayırlı ömürler diler.

Yorum yapın