Dornaz Alfa Ercüment Ovalı Covid-19 İlacı

Dornaz Alfa Ercüment Ovalı Covid-19 İlacı

Dornaz Alfa Ercüment Ovalı


Dornaz Alfa Ercüment Ovalı tarafından duyuruldu. Koronavirüs hastalığının tedavisinde kullanılacak İlacın ismi belli oldu.


Profesör Doktor Ercüment Ovalı; bir süredir 23 kişilik ekibi ile Koronavirüsü yenmek için ilaç çalışması yapıyordu.


Ercüment Ovalı; yapmış oldukları bu çalışmanın sonucunu 23 Nisan 2020 tarihinde; elde edilen ilacın ismini açıklayacaktı.


Profesör Doktor Ercüment Ovalı; Corona virüsü hastalığında çok etkili olan ilacın ismini sosyal medya hesabından duyurdu.

Ercüment Ovalı’nın yapmış olduğu paylaşım şu şekilde:

“1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan’da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların  hayatından gün çalmak istemedik. Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarıma teşekkür ederim.”

Profesör Doktor Ercüment Ovalı’ın paylaşmış olduğu Dornaz Alfa mesajı


Peki; Profesör Dr Ercüment Ovalı’nın paylaşmış olduğu Dornaz Alfa ilacı nedir? Dornaz Alfa ilacı hangi hastalıklarda kullanılmaktadır ? Dornaz Alfa’nın açılımı nedir ? Gibi merak ettiklerinizi açıklıyoruz…


DORFAZ ALFA İLACI NEDİR?


Dornaz Alfa İlacı: (Rekombinan insan DNaz), human DNaz I enziminin rekombinan formudur. Bu Sebeple “rekombinant human DNAz” (rhDNaz) olarak da isimlendirilir.

Ercüment Ovalı’nın Tavsiye Ettiği İlaç Dornaz Alfa


Dornaz Alfa, KF (Kistik Fibrozis) hastalarının mukusundaki nekroza uğramış nötro fillerden ortaya çıkan çok miktardaki serbest DNA’yı yıkmak ve böylece solunum yolu sekresyonlarının viskoelastisitesini azaltmak, mukusun klirensini artırmak ve solunum yolu enfeksiyonlarının sık ve şiddetini azaltmak yoluyla; hastanın akciğer fonksiyonlarını korumak ya da hastayı iyileştirmek maksadıyla üretilmiştir.


Profesör Doktor Ercüment Ovalı’ya ve ekibini Medya fatih.com web sitesi olarak teşekkür ediyoruz Allah hepsinden razı olsun diyoruz.

Dornaz Alfa Ercüment Ovalı
Dornaz Alfa Ercüment Ovalı

Bir cevap yazın