Coronavirüs Lama Antikoru İle Tedavi Edilecek

Coronavirüs Lama Antikoru İle Tedavi Edilecek

Coronavirüs Lama Antikoru İle Tedavi YöntemiCoronavirüs Lama Antikoru ile tedavi çalışmaları bilim adamlarınca araştırılıyor ve denenmeye hazırlanıyor.

(Boy Genius Report) Bgr.com’un haberine göre uygulamalardan alınan antikorların; SARS-CoV-2 virüs üzerinde etkili olduğu ve bu antikorların Covid-19 üzerinde de etkili olma ihtimalinin çok yüksek olduğu iddia edildi.


Moleküler biyoloji profesörü profesörü olan Jason McLellan; Lama’lardan alınan antikorların, yeni tip Covid -19 üzerinde etkili olacağını iddia etti ve şu açıklamayı yaptı: ” Lamalar dan alınan antikorların SARS-CoV-2 üzerinde etkili oldu ortaya kondu. COVID- 19 ile SARS-CoV-2 virüsünün birbirine benzer olması nedeniyle Lamalardan alınacak olan antikorların Covid-19 üzerinde de etkili olacağını” açıkladı.

LamaJason McLellan; Lamalardan elde edilecek antikorların bağışıklık sistemini güçlendirmek ve coronavirüse karşı bağışıklık kazanılması için; önceden insanlara enjekte edilebileceğini de iddia etti.


Monoküler biyoloji uzmanı Jason McLellan’ın Lama hayvanından alınan antikorların, insana enjekte edileceği düşüncesi; sizlere çok saçma ve uçuk kaçık gelebilir. Daha önceleri Japonya’da buna benzer bir çalışma Kitasato Üniversitesi tarafından yapılmış ve develerden alınan antikorlar kullanılmıştı.

Kitasato Üniversitesi; VHH adı verilen bir antikor geliştirmiş; bilinen antikorların onda biri büyüklüğünde olan ve üretim maliyeti daha ucuz bir antikor elde edilmişti.

Lama bir deve cinsi olduğundan Lama’lardan alınan antikorların da; Covid-19 üzerinde etkili olacağını Belçikalı bilim adamı iddia ediyor.


Belçikali bilim adamları; Lama antikorunu hayvanlar üzerinde denemeye başladı.

Lama antikoru; hayvanlar üzerinde başarılı olursa, 2 ay içerisinde insanlar üzerinde de denenmeye başlanacak ve alınan sonuca göre antikor üretimine başlanacak.


Kaynak: www.bgr.com

Coronavirüs Lama Antikoru
Coronavirüs Lama Antikoru

Bir cevap yazın