Çin Corona Virüsü Son Dakika 25 Ocak 2020


Çin Corona Virüsü Son Dakika

Çin Corona Virüsü Son DakikaÇin Corona Virüsü Son Dakika- Çin Halk Cumhutmriyetinin Wuhan kentinde piyasaya çıkan çin corona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 41’e yükseldi.

Çin Corona Virüsü Son Dakika
Çin Corona Virüsü Son Dakika

CoronaVirüsü Avrupa kıtasında ise 3 kişide ortaya çıktı.


Corona Virüsünün Avrupa kıtasına da yayıldığı duyuruldu. Çin Corona Virusü Fransa’nın başkenti Paris’te iki kişide; Fransa’nın Bordeaux şehrinde ise bir kişide olduğu tespit edildi.

Ayrıca yetkililer; Avustralya kıtasında’da çin corona virüsüne maruz kalan bir hasta olduğunu açıklandı.

Konuyla ilgili ise; Fransa Sağlık Bakanı Agnes Buzyn açıklama yaparak; Fransanın Bordeaux kentinde son dönemde Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentine gitmiş olan Çin asıllı 48 yaşındaki bir Fransız vatandaşın hastanede tedavi altına alındığını açıkladı.

Ayrıca; Çin Corona virüsünün; Fransa’daki ilk vakanın bu vaka olduğu öğrenilirken, ayrıca Fransa’nın Paris kentinde de iki corona’lı hastanın bulunduğu ortaya çıktı.

Ayrıca; Avustralya kıtasında bulununa Avustural’yanin Melbourne şehrinde de 1 hafta önce Çin Halk Cumhuriyetinden gelen bir Avusturalya vatandaşının da hastanede tedavi altına alındığı açıklandı.


Ayrıca; Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal Sağlık Komisyonu, Çin corona virüsünden hayatını kaybedenlerin en genç olanının 48 yaşında olduğunu;

Çin Corona hastalığından hayatını kaybeden insanların en yaşlısının ise 89 yaşında olduğunu kamuoyuna duyurdu.

Bir cevap yazın