Çilek Böcek Çıkma Haberi Çileğin İçinden Çıkan Böcekler

Çilek Böcek Çıkma Haberi Çileğin İçinden Çıkan Böcekler

Çilek Böcek Videoları Gerçek mi ?Çilek Böcek ilişkişi gerçek mi, Çileğin İçinden Çıkan Böcekler ? Yediğimiz çileklerin içerisinde irili ufaklı böcekler mevcut mu ? Twitter’da ve diğer sosyal medya mecralarında yayınlanan videolar gerçek mi? Yoksa bu videolar birer aldatmaca mı İşte haberimizin detayları…


Çileklerin içerisinde farklı böceklerin olduğu Twitter’da Trend topic oldu.

Twitter’da yayınlanan ve TikTok hesabından paylaşılan bir videoda; yabancı bir kadın; çilekleri tuzlu suya yatırıyor ve çileklerin içinden adeta böcekler fışkırıyordu.

https://twitter.com/ucurmayin/status/1264903144233893894?s=19


MedyaFatih olarak; bu videonun gerçeklik payının %99 oranında yalan olduğu ve aldatıcı ve video olduğu kanaatindeyiz…

https://twitter.com/yuhidc/status/1264878121653805056?s=19


Vatandaşlarımız Twitter’da yayınlanan bu fake video sonrasında; evlerinde çekmiş oldukları çilek videolarında; tuzlu su içerisine çilekleri attılar ve çileklerin içerisinden böceklerin çıkmadığını, çikeklerin içerisinden böceklerin fışkırmadığını gördüler..

https://youtu.be/g3pC3fLwTO8
Video’yu Sonuna kadar İzleyin Böcekler Çıkıyor.


Sosyal medyada yayınlanan bu tarz videolara inanılmaması gerekir. Normalde tüm meyvelerde 100.000’de bir de olsa; meyve ile alakalı kurtçuk çıkabilir bu normaldir. 5-10 meyvenin beşinden de kurt çıkması çok saçma ve uydurmadır.Çarşı ve pazarlardan almış olduğumuz sebze ve meyveleri gerek tuzlu suda gerekse sirkeli suda dezenfekte ettikten sonra; güzelce yıkayarak tüketmemiz daha doğru olacaktır.

Çilek Böcek
Çilek Böcek

Bir cevap yazın