Cep telefonu cezası itiraz dilekçesi İndir .
Spread the love

Cep telefonu ile trafikte araç kullanırken görüşme yaptığından dolayı aracıma 73/C trafik cezası yazıldı. Sizlerden ricam ise; cep telefonu cezası itiraz dilekçesi ni ücretsiz olarak vatandaşlarla paylaşmanızdır. Teşekkürler… Neslihan Yıldız /Muğla

73/C Trafik Cezası Nedir?

73/C: Trafikte araç kullanırken; cep telefonunu elinize alarak görüşme yapma durumunda yazılan trafik ceza maddesidir.

73/C Cep Telefonu Cezası Ne Kadardır?

73/C trafik cezasının 2021 yılı için uygun görülen trafik ceza tutarı 314 Türk lirasıdır. Araç kullanırken cep telefonu ile görüşme yapan araç sürücüsüne 314 Türk Lirası cep telefonu ile görüşme cezası uygulanır. Bu ceza araç sürücüsünün ehliyetine yazılırsa; ayrıca araç sürücüsün sürücü belgesine 10 ceza puanı eklenir.

314 Türk Lirası cep telefonu ile görüşme trafik cezasını; ttrafik cezasının tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde ödemeniz halinde; 314 Türk Lirası cep telefonu cezası yüzde yirmi beş (%25) indirime gider ve bu ceza miktarı 235.50 Türk lirasına düşer.

Bluetooth kulaklıkla görüşme yapsam cep telefonu cezası yazılır mı?

Bluetooth kulaklıkla görüşme yaparken araç kullanmanız halinde 73/C cep telefonu cezası yazılmaz. Trafikte araç kullanırken bluetooth kulaklık kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Kesinlikle cep telefonu cezası yazılmaz.

Araç kullanırken kablolu kulaklık kullansam cep telefonu cezası yazılır mı ?

Araç kullanırken kablolu kulaklık ile telefon görüşmesi yapmanız halinde kesinlikle cep telefonu cezası yazılmaz. Cep telefonu ile görüşme cezası; bluetooth kulaklık kullanma ve kablolu kulaklık kullanma durumlarında uygulanmaz . Kablolu kulaklık kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

73/C trafik cezasına hangi mahkemeye itiraz edilir?

Araç kullanırken cep telefonunu eline alıp; kulağınıza dayayıp; cep telefinu ile görüşme yapma trafik cezasına itiraz etmek istiyorsanız; bulunduğunuz yerdeki Sulh Ceza hakimliğine gitmeniz ve cep telefonu trafik cezası iptal davası açmanız gerekir.Sulh Ceza hakimliğine cep telefonu ile görüşme trafik iptal davası açarken; aşağıdaki evrakları da dava açma sırasında yanınızda bulundurmanız ve mahkemeye sunmanız gerekir.

1- Kimlik fotokopinizi

2- Ehliyet fotokopisi

3- Araç ruhsat belgesinin fotokopisi

4- 73/c cep telefonu trafik ceza makbuzu

5- 73/c cep telefonu trafik ceza tebligat zarfı ( Adrese Tebliğ Cezalarda)

6- 73/C cep telefonu trafik cezası iptal dilekçesi

Trafik cezası iptal davası açmak ücretsizdir. Sulh Ceza hakimliğine müracaatta bulunarak cep telefonu cezası iptal davasını ücretsiz bir şekilde açabilirsiniz.

73/C CEP TELEFONU TRAFİK CEZASI İPTAL DİLEKÇESİNİ ÜCRETSİZ İNDİR

73/C cep telefonu ile görüşme trafik idari para cezasına iptal ettirmek için aşağıdaki “tıkla ve indir” butonuna tıklamanız ve ücretsiz bir şekilde 73/c cep telefonu trafik cezası iptal dilekçesini indirebilirsiniz.

《AŞAĞIDAKİ İNDİRE BASARAK 》》

Medya Fatih - Dileçe İndir
Medya Fatih – Dileçe İndirWeb sitemizi ziyaret eden kullanıcıların aramış olduğu bazı anahtar kelimeler ise şunlardır: cep telefonu İtiraz dilekçesi indir, cep telefonu dilekçesi indir, 73c trafik cezası dilekçesi indir, 73/C dilekçe, 73/C trafik cezası dilekçe ücretsiz indir, cep telefonu cezası dilekçesi beleş, ücretsiz cep telefonu cezası dilekçesi, dilekçe indir, trafik cezası iptal dilekçesi indir,

Cep telefonu cezası itiraz dilekçesi İndir .
Cep telefonu cezası itiraz dilekçesi İndir .

Bir cevap yazın