Cep Telefonu Cezası

Cep Telefonu Cezası 73/C

TRAFİK CEZALARI

Seyir halindeyken cep telefonu ile görüşme cezası 73/C nedir? 73/C Trafik cezası iptal edilir mi? Cep Telefonu Cezası 73/C’yi Kim yazar? Cep Telefonu Cezası 73/C Mahkeme İptali Nedir? 73 C trafik cezası ile ilgili; Medya Fatih sitemize gelen ve en çok sorulan sorular yukarıdaki şekildedir.


Cep Telefonu Cezası 73/C Yasal mı?


Cep telefonu ile görüşme yapma Trafikte araç kullanırken cep telefonu ile görüşme yapma cezası 73/C; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre yasaldır.

Cep Telefonu ile Görüşme Cezası 73/C


Cep Telefonu Cezası 73/C’yi Kim Yazar?


Seyir halindeyken cep telefonu ile fiziksel olarak görüşme yap bana cezasını; yani 73-c Trafik cezasını görevli trafik polisleri, görevli asayiş polisleri, görevli idari polisler, görevli Jandarma trafik, görevli Jandarma personeli ve Fahri trafik müfettişi 73/C cep telefonunu ile görüşme yapma cezasını yazmaya -:yazdırmaya yetkilidir.


Cep Telefonu Cezası 73/C İptal Olur mu?


73c seyir halindeyken cep telefonu ile görüşme yapma cezasını mahkemeye verdiğinizde iptal olma durumu vardır.

Size yazılan 73/c cep telefonu ile görüşme yapma ceza makbuzunda yazan saat, tarihte ve mekanda; orada olmadığınızı, farklı bir yerde olduğunuzu resmi olarak kanıtlayabilirseniz bu ceza iptal edilir.

73 C trafik cezasında herhangi bir delininiz veya resmi olarak bir belgeniz yoksa; mahkeme hakiminin ve trafik cezası iptal dilekçenizdeki savunma durumuna göre ipal olup olmayacağı konusu değişecektir.

Cep Telefonu ile Görüşme Cezası 73/C


Cep Telefonu Cezası 73/C Mahkemesi

73/C cezası iptal ettirmeniz için öncelikle bulunduğunuz yerde trafik mahkemesi varsa trafik mahkemesine gitmelisiniz.

Bulunduğunuz yerde trafik mahkemesi bulunmuyorsa, Sulh Ceza Hakimliğine giderek; vermiş olduğumuz evrakları hazırlayarak, 73-C cep telefonu ile görüşme yapma cezası iptali sürecini başlatmış olursunuz.

Cep Telefonu Cezası 73/C


Cep Telefonu Cezası 73/C İptal Evrakları


1. Kimlik fotokopisi
2. Ehliyet fotokopisi
3. Araç ruhsat fotokopisi
4. 73/C Trafik cezası makbuzu
5. 73/C İtiraz dilekçesi

Yukarıdaki 5 adet hazırlayarak; 73/C trafik cezası iptal sürecini başlat alabilirsiniz.


Cep Telefonu Cezası 73/C Ceza Miktarı


73 cep telefonu ile haberleşme yapma cezasının 2019 yılındaki cezası 235 Türk lirasıdır.

Bu cezayı size tebliğ edildiği günden itibaren Onbeş (15) gün içerisinde ödersiniz 176.25 Türk lirasına düşer.

73/C cezasını ödemek isterseniz; banka şubelerine giderek ödeyebilirsiniz. Ayrıca; bankaların internet şubelerine ve mobil şubelerine de ödeyebilirsiniz.

Ayrıca; vergi dairelerine, interaktif Vergi dairesi üzerinden, PTT şubelerine, e-devlet sistemi üzerinden de ödeyebilirsiniz.


Cep Telefonu Cezası 73/C Bluetooth Kulaklık Kullanımı


Bluetooth yasak mı, Bluetooth yasal mı? Bluetooth; trafikte araç kullanırken; cep telefonu görüşmesini Bluetooth ile yapmanız halinde; size 73/C trafik cezası yazılmaz.

Yine; kablolu kulaklık ile konuşmanız halinde de 73 C trafik cezası yazılmayacaktır.2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve 2918 Sayılı Karayolları Trafik Yönetmeliği araç kullanırken; bluetooth kulaklık ve kablolu kulaklık kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Kanun; bu tarz iletişim cihazları kullanmaya izin vermiştir

Cep Telefonu Cezası Kredi Kartıyla Ödeme


Cep Telefonu Cezası 73/C’yi Kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca, 4 eşit taksitte de bu cezayı ödeyebilirsiniz. 4 eşit taksit’de cezanın ilk taksiti peşin alınırken, geriye kalan 3 taksit vade nelere bölünür vade tarihleri geldiğinde ödemeniz gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 4 BACAKLI 2 RAHİMLİ KADIN

Cep Telefonu Cezası 73/C Adrese Tebliğ

Trafikte seyir halinde iken cep telefonu ile görüşme cezasını; PTT görevlisi sizi ikamet adresinde bulamazsa Mahalle muhtarlığına ıslak imza karşılığında ceza makbuzunu teslim eder. Cep Telefonu Cezası 73/C Trafik ceza mazbatasını, ikamet adresine teslim etmesi 7201 sayılı tebligat kanunu na göre yasaldır. Mahalle Muhtarlığı ıslak imza karşılığında yapılan tebligat; size yapılmış sayılır ve 15 günlük erken ödeme süresi ve yine 15 günlük trafik cezası iptal davası açma süresi Bugünden itibaren başlamış olur.

Mahalle muhtarlarının çoğu kez trafik cezalarını; size tebliğ etmeyi; 73/C trafik cezasını size vermeyi unuttuğu için ya da geç verdiği için erken ödeme süreleri ve trafik cezası itiraz süresi geçmiş olabiliyor

Bu durumu önlemek için e-devlet sistemi üzerinden adınada yazılmış olan trafik cezası olup olmadığını kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Bir cevap yazın