Cam Filmi Yasak mı 2019

Cam Filmi Yasak mı 2019

Cam filmi yasak mı 2019 Yılında? Cam filmi yasak mı ki? Cam filmi yasak mı Acep ?

Gibi; aklınıza takılan soruların hepsini yanıatlayacağız.


2019 Yılında Cam Filmi Yasak mı ?

Çoğu internet sitesinde cam filminin yasak olmadığı yazılmakta bu bilgi tamamen yanlış bir bilgidir cam filmi Normalde Kanunen yasaktır.

Fakat; AK Partili bazı bakanların bu yöndeki açıklamalarından dolayı; cam filmi yasağı şifayen uygulanmamaktadır.

Normalde; size ceza yazmak isteyen bir polis memuru; cam filminden size ceza yazabilir.


Görevli zabıta kuvvetleri; aracınızın camında takılı olan cam filmini size söktürebilir; cam filmini sökmemeniz halinde ise; araca cam filmi takmaktan ehliyetinize 235.00 TL olan araca cam filmi takarak trafiğe çıkmak cezasını yazar.

Cam Filmi Yasak mı 2019
Cam Filmi Yasak mı 2019


NOT

: Cam Filmi Yasak mı sorusuna cevaben; Cam filminin yasak olmadığını iddia eden varsa; bu haberimizin yorum kısmına hangi kanuna göre yasak olmadığını belirtebilir; belgenin linkini bize atabilir.


Cam Filmi Yasak mı Halen diyorsanız:

Cam filmi hiçbir dönemde yasal olmadı. Cam filmi; normalde bugüne kadar ki süreçte dahil olmak üzere; her zaman yasaktı ve halen yasak.Araca Cam filmi Takma Cezası Kime Uygulanır?

Araca cam filmi takma cezası, araç sürücüsü ne uygulanır. Ceza araç sürücüsüne yazılır. Bu Ceza sadece sürücü ehliyetine uygulanan bir cezadır yani görevli trafik polisi ya da görevli Jandarma kuvveti; cam filmi takılı olan aracınızı durdurmaya çalıştı ve sizde durmadınız veya dur dediğini anlamadınız; cam filmi cezası sizin arkadanızdan gelmez.


Otoya Cam Filmi Taktırma Cezasının Yasal Dayanağı Nedir?


Aracınıza cam filmi taktırmanın yasal dayanağı; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ( KTK) madde 30 /1-b maddesidir. ( Görüşü Engelleyici Cisim Takmak)


ŞİFAYEN İZİN: Araç cam filmi yasağı 2019 yılında da yürürlükte. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 30/1-b maddesinde açıkça belirtilmekte.

Fakat üst düzey bakanların bu yöndeki açıklamaları dolayısıyla; şu an bu cezayı yazacak babayigit çıkmadı. Bu babayitin çıkmayacağı anlamına da gelmesin belli olmaz biri çıkar yazar. Çünkü; kanunen yasak.Bu şifayen izin; kesinlikle aracın ön camını kapsamıyor. Araçların ön camına cam filmi takmanız durumda; cam filmi söktürülecektir.

Ön cama çekmiş olduğunuz cam filminden dolayı belki size ceza yazılmaz ama; araca takılı olan cam filmini size söktürler.


Arabamıza Cam filmi taktırmanın 2019 Yılındaki Ceza Miktarı Ne Kadardır?

Aracınıza cam filmi taktırmanınız durumunda; ve trafik polisinin, Jandarma kuvvetlerinin sizi çevirmesi halinde; 2019 yılı için geçerli olan ceza miktarı 235 Türk lirasıdır.
Otomobil’e Cam Filmi Taktırma Cezasını Erken Ödemem Halinde Ceza İndirime Gider mi?


235 Türk Lirası cam filmi cezasını cezanın size ulaştığı andan itibaren yani Ceza’nın size tebliğ edildiği andan itibaren 15 gün içinde öderseniz; cezanız %25 indirime giderek; 176.25 Türk lirasına düşecektir.


Araca Cam Filmi Taktırmanın 2019 Yılı Ceza Puanı Kaç Puandır?

Aracanıza cam filmi taktırarak trafiğe çıkmanız durumunda; 20 ceza puanı ehliyetinizi eklenir.

Eğer ki 1 sene içerisinde 100 ceza puanını doldurursanız; ehliyetinize trafik polislerince ya da zabıta kuvvetlerince 2 aylığına geçici olarak el konulur.


Arabaya Cam Filmi Taktırmaktan Ceza Yersem Arabam Bağlanır mı?


Aracınıza cam filmi takarak trafiğe çıkmanız durumunda; aracınız trafik polislerince bağlanır. Yani trafikten men edilir. Aracınızın bu eksikliğini, daha doğrusu bu fazlalığını; sökmeniz için size 7 gün izin verilir.

Bu verilen 7 gün süre zarfında da aracınızdaki cam filmini sökmezseniz ve tekrardan trafik polisine, veyaJandarma kuvvetini yakalamanız durumunda; aracınız trafikten men edilerek; size bu sefer izin verilmez.

Yakalandığınız yerde cam filmini sökmeniz istenir. Cam filmini Ben sökmem derseniz; aracınız çekici vasıtasıyla Yediemin otoparkına gönderilir. Cam filmini sökmeden; aracınızı Yediemin otoparkından alamazsınız.


Cam Filmi Trafik Cezasını Nereye Ödeyebilirim?


Size yazılan trafik cezalarını Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin anlaşmalı bankalarına bankaların ATM ve BTM’lerine, PTT şubelerine ,vergi dairelerine, vergi dairesinin online ödeme sayfasına, e -devlet üzerinden de ödeyebilirsiniz.Medya fatih; size ve değerli ailenize hayırlı ömürler diler.

İlginizi Çekebilir:ÖN CAM FİLMİ CEZASI 2019

Bir cevap yazın: