Bulancak Yalıköy Camisi Köy Muhtarı Camiyi Botanik Park Gibi Yaptı

Bulancak Yalıköy Camisi Köy Muhtarı Camiyi Botanik Park Gibi Yaptı

Bulancak Yalıköy Cami ‘si Görenleri Kendisine Hayran Bıraktı.Bulancak Yalıköy Cami Ziyaretçi Akınına Uğruyor.

(AA) Giresun’un Bulancak ilçesi Yalı Köyü muhtarı 61 yaşındaki İsa Kırbaş; yapmış olduğu çiçeklendirme ve yeşillendirme çalışmayla takdir topladı.
Birbirinden farklı çeşitteki; yüzlerce çiçek ile donatılan Bulancak Yalıköy Cami; örnek cami olarak gösteriliyor.

Farklı tür ve renkteki çiçekler, cami avlusunun içi ve cami duvarlarında yaz kış görsel şölen sunuyor. Yalıköy Camiyi gören vatandaşlar, botanik bahçesini andırıyor değerlendirmesinde bulunuyor.

Bulancak Yalıköy Camisi’nde çiçeklerin oluşturduğu bu mükemmel tablo; insana ayrı bir huzur pompalıyor.

Muhtar İsa Kırbaş, Anadolu Ajansı haber muhabirine yaptığı açıklamada, 6 senedir Yalıköy camisinin çevresini çiçeklendirmek için çaba harcadığını söyledi.


Yaz ve kış farklı çiçek türlerini caminin bahçesine diktiğini anlatan İsa Kırbaş, 4 mevsim Yalıköy camisinin etrafının çiçeklerle çevrili olduğunu belirtti.

Muhtar İsa Kırbaş, çiçeklere meraklı olduğunu ifade ederek, “Hercai menekşe, sardunya, şakayık, begonya, papatya gibi çiçekler var. Çiçekler sürekli bakım istiyor ancak bana zor gelmiyor. Yaptığın işi severek yaparsan zor olmuyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Camiyi ziyarete gelenlerin; çiçekleri gördüğünde çok beğendiğini dile getiren İsa Kırbaş, “Camimize gelip bahçemizi görenler teşekkür ediyor, tebrik ediyor. Sırf çiçekleri görmek için ziyarete gelenler de var. Bir kez ziyaret edip tekrar gelenler de oluyor.” diye konuştu.


Yalıköy Cami imamı Kesim Gedik de camilerin bulundukları bölgenin adeta kalbi olduğunu belirterek, “Kalp sağlam olmalı ki hayat pompalamalı. Bu camimiz de köye, buraya her gelene moral aşılıyor. Göze hitap eden bir güzellik var çevrede.” Değerlendirmesinde bulundu.

[smartslider3 slider=”4″]

Fotoğraflar ( AA)


İmam Gedik, camilerin hayat, neşe, coşku vermesi gerektiğini dile getirerek, “Her insanın çocukluğunda bir cami algısı vardır. Şu anda cami kapalı ancak muhtarımızla caminin içini, dışını canlı tutmaya çalışıyoruz.” dedi.

Yalıköy Camisini ziyarete gelen vatandaş Erol Ayar da daha önce etrafı bu kadar çiçeklerle güzelleşmiş bir cami görmediğini belirterek, cami avlusundaki çiçekler için büyük emek verildiğini görebildiğini söyledi.

Erol Ayar, Yalıköy Camisi’nin bu özelliği ile Türkiye’ye örnek olması gerektiğine işaret ederek, “Yalıköy Cami Avlusunda bulunan çiçekler, ciddi anlamda bakım isteyen çiçekler. Her mevsime özel çiçekler var. Siz kendiniz bile evde çiçek baksanız, iki gün bakmadığınızda üçüncü güne soluyor. Emekleri için muhtarı ve imamı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Bulancak Yalıköy Cami
Bulancak Yalıköy Cami

Bir cevap yazın