Bağlanan Aracı Çıkarmak İçin Gerekli Belgeler

Bağlanan Aracı Çıkarmak İçin Gerekli Belgeler

Bağlanan Aracı Çıkarmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kamyonet sürücüsüyüm; dün gece aracım otoparka çekildi. Merak ettiğim konu şu:” Bağlanan Aracı Çıkarmak İçin Gerekli Belgeler Neler Aceba?” Teşekkürler. Fatih Demir / Hatay

Bağlanan bir aracı otoparktan çıkarmak için yapmanız gerekenleri; Medya fatih.com web sitesi olarak, siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladık.

Otoparka çekilen yani bağlanan bir aracı; otoparktan çıkarmanız için yapmanız gereken işlemler şu şekilde olmaktadır.

1- Öncelikle; araç sahibinin; bu aracı otoparktan almaya tek yetkili olduğunu bilmeniz gerekir. Araç sahibi olmadan; araç başka birisine teslim edilemez.

Araç sahibi; haricinde bir başka kişinin; aracı otoparktan çıkarabilmesi için araç sahibinin noter onaylı vekaletname vermesi gereklidir. ( Aracımı otoparktan çıkarmaya; şu kişi yetkilidir. Şeklinde noter onaylı vekaletname vermesi gerekir. )

Araç tüzel kişiliğe aitse; yani şirket aracı ise; bu sefer de şirket sahibinin noter onaylı vekaletname vermesi, şirket yetkilisinin imza sirküleri alınarak, bu kişiye bu aracı otoparktan çıkarılması için noter onaylı yetki verilmesi gerekir ya da şirket sahibinin aracı gidip kendisinin alması gerekir.

2- Bulunduğunuz yerdeki Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’ne giderek; aracınızı otoparktan çıkarmanız için otopark çıkış kağıdı almanız gerekir.

3- Otopark ücretini ve çekici ücretini ödemiş olmanız gerekir. Otopark ve çekici ücreti ödenmeden araç otoparktan alınamaz.

Yukarıdaki saymış olduğumuz 3 maddenin de yerine getirilmesi halinde; aracınızı otoparktan gidip alabilirsiniz. Aracınızı otoparktan almanıza herhangi bir engel yoktur.

Medyafatih.com web trafik sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder; hayırlı ömürler dileriz.

Tag: Araç Bağlama, Otoparktan araç çıkartma, bağlanan araç, araç trafikten men, Yediemin otoparktan araç çıkartma, araç çıkartma belgeleri, otoparka çekilen araç,

Bağlanan Aracı Çıkarmak İçin Gerekli Belgeler
Bağlanan Aracı Çıkarmak İçin Gerekli Belgeler

Bir cevap yazın: