Atlasglobal Havayolları

Atlasglobal Havayolları Batıyor mu

TREND KONU

Atlasglobal Havayolları uçuşlara 30 gün ara verdi.


Atlasglobal Havayolları ; İç ve Dış hatlara olan uçuşlarını durdurduğunu açıkladı. 26 Kasım’dan geçerli olan uçuş durdurma süresi; 21 Aralık 2019 tarihinde sona erecek.

Yani; Atlasglobal Havayolları tam bir ay uçuş gerçekleştirmeyek.


Atlas Global şirketi uçuş durdurma kararını resmi Instagram hesabından şu ifadelerle duyurdu:

” Havayolumuz tarafından alınan karar ile sizlere farklı bir uçuş deneyimi sunabilmek amacıyla yeniden yapılanma sürecine girmiş bulunmaktayız. 26 Kasım 2019 itibariyle 21 Aralık 2019 tarihine kadar geçici süreyle operasyonlarımıza ara verilmiştir.

atlasglobal Havayolları Instagram hesabı açıklaması


Bu süreçte uçuşu gerçekleştirilemeyen yolcularımızın satın aldıkları biletleriyle ilgili 15 Aralık 2019 tarihine kadar gerekli tespitler tarafımızca yapılacaktır.


Siz değerli yolcularımızın iade ve değişiklik talepleri ile ilgili uygulanacak işlemler 16 Aralık 2019 tarihinde web sitemiz üzerinden duyurulacaktır.


Konu ile ilgili sorularınızı ve taleplerinizi [email protected] e-posta adresine PNR numarasıyla birlikte iletebilirsiniz. Web sitemizden ve diğer satış kanallarımızdan bilet satış işlemleri 16 Aralık 2019 tarihine kadar kapalı tutulacaktır”.

Atlas Jet-Atlas Global olmuştu.


Atlas Global Havayolları İletişim Maili


Atlas Global Hava Yolları’ndan uçak bileti alan ve Mağdur olan sayın vatandaşlarımız aşağıdaki adresten atlasglobal Havayolları şirketi ile iletişime geçebilirler.

Mail adresi: [email protected]

Atlas Global şirketinden yapılan bir diğer açıklamada ise; daha önceden Atlas Global’dan bilet alıp; ileri tarihli uçacak olan yolculara; 15 Aralık 2019 günü itibariyle bilet tespitleri yapılarak; biletli yolcular mağdur edilmeden taraflarına geri bildirim yapılacaktır açıklaması yapıldı

Atlasglobal Havayolları Neden Bu Kararı Aldı?


Atlasglobal Havayolları şirketi uçuşları durdurma kararı alması sonrasında en çok merak edilen konulardan bir tanesi atlasglobal şirketinin uçuşları durdurma sebebi neydi sorusu oldu.

Atlas Global şirketi tarafından yapılan açıklamada; 2016 yılından beri ekonomideki kötü gidişat ve dalgalanmalar ve yeni yapılan Havalimanındaki yüksek maliyetler sonrasında uçuşlarını durdurma kararı aldı.

Ayrıca atlasglobal Havayolları Şirketi yeniden bir yapılanma sürecine gireceklerini açıkladı.

Atlasjet firması, 14 Mart 2001 yılında ÖGER Holding Anonim Şirketi tarafından kurulmuştur. İlk uçuşunu 1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştirilmiştir.


Atlasglobal Havayolları Kime Ait?


Türk kökenli filmi olan Atlas Global firması daha önce Atlasjet olarak bilinmekteydi. İsim değişikliğine giderek Atlas Global oldu.

Atlasjet firması, 14 Mart 2001 yılında ÖGER Holding Anonim Şirketi tarafından kurulmuştur. İlk uçuşunu 1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Atlasglobal Havayolları
Atlasglobal Havayolları(Atlasjet firması, 14 Mart 2001 yılında ÖGER Holding Anonim Şirketi tarafından kurulmuştur. İlk uçuşunu 1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştirilmiştir.)


Atlasjet’in kuruluş amacı ise iç ve dış hat yolcu taşımacılığı; ayrıca Kargo taşımacılığı üzerine lisans almıştır.

Bir cevap yazın