Araç Ruhsat Cezası 2020 Trafik Cezası

Araç Ruhsat Cezası 2020 Trafik Cezası

Araç Ruhsat Cezası 2020Araç Ruhsat Cezası 2020 Yılında ne kadardır? Araç ruhsatını yanında bulundurmama trafik cezasının 2020 yılındaki ceza puanı nedir? Araç ruhsatını yanımızda bulundurmazsak trafik polisi bize ceza yazar mı? Yoksa yazmaz mı? Tüm merak ettiklerinizi medyafatih.com olarak yanıtlayacagız.Aracınızla trafikte seyir halindeyken herhangi bir trafik çevirmesine denk geldiğinizde; görevli trafik polisi araç ruhsatını istediğinde ve siz de; :” memur bey, araç ruhsatı yanımda yok!

Arabamın ruhsatını evde unutmuşum. Araç ruhsatını pantolonun cebinde unutmuşum, araç ruhsatı diğer arabada kalmış vb…gibi mazeretlerle görevli trafik polisine durumu bildirmeniz durumunda; 2020 yılında yiyebileceğiniz ceza ve diğer cezai yaptırımlar şunlar olacaktır.Aracın ruhsatını araçta bulundurmama trafik cezası 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 23/2-a’dan yazılır.


2020 Yılı araç tescil belgesini yani araç ruhsatını yanında bulundurmama Trafik cezasının para cezası miktarı 112.00 Türk Lirasıdır.

112 Türk lirasının cezasının tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde öderseniz ceza 1/4 oranında İndirime gider ve 84.00 Türk Lirasına düşer.

Sürücünün ehliyetine 10 ceza puanı eklenir. 1 yıl ilçesinde 100 ceza puanını ulaşan; aday olmayan sürücülerin ehliyetlerine 2 ay; geçici men edilirken; aday sürücülerin ise, 1 yıl içerisinde 75 ceza puanını doldurmaları halinde; ehliyetleri daimi olarak iptal edilir.

Araç Ruhsatı


ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLİR Mİ?

https://youtu.be/hCcfT0CdSyo


Araç tescil belgesini araçta bulundurmama trafik cezasında aracın trafikten men edilir. Aracın; o araç olduğu doğrulanıncaya kadar, aracın trafiğe çıkmasına izin verilmez.


Görevli trafik polisleri; araç ruhsatını yanınızda bulundurmanız için size trafik cezasını; karşılaştığınız Trafik görevlisinin kişiliğine,görev anlayışına, yapısına, o anki psikolojik durumuna ve en önemlisi sizin hal ve tavırlarınıza göre değişecektir.


Karşılaştığımız trafik görevlisine; kibar, nazik ve değer verir bir şekilde konuyu anlatmanız ve hitap etmeniz durumunda; % 99 size bu cezayı yazmayacaktır. Tam tersini yaparsanız %99 yazabilir.

Araç Ruhsat Cezası 2020
Araç Ruhsat Cezası 2020

Bir cevap yazın