Araç Geçmenin Yasak Olduğu Yerler

Araç Geçmenin Yasak Olduğu Yerler

Araç Geçmenin Yasak Olduğu Yerler Neresidir ?

Araç Geçmenin Yasak Olduğu Yerler Nereler Oluyor? Aday sürücüyüm de; aday sürücüler için ceza puanı önemli olduğundan; geçmenin yasak olduğu yerlerden trafik cezası yemek istemiyorum. Bilgi verirseniz memnun olurum. Bülent Okşan / Tekirdağ

Trafikte araç kullanan tüm sürücülerin bilmesi gereken konulardan bir tanesi de geçme yasağının olduğu yerler, geçme yasağının hangi durumlarda devreye girdiği konularıdır.

Geçme yasağının olduğu yerlerde aracınızla diğer bir aracı geçmeniz halinde; trafik cezası ile karşı karşıya kalma durumundan daha da vahim olanı, trafik kazası yapma ihtimaliniz in onlarca, yüzlerce kat artmasıdır.

Geçme yasağının olduğu yerlerde aracınızda diğer bir aracı geçmeniz halinde ve Allah cc göstermesin bir trafik kazasına karışmanız halinde, kazadan sağ çıkmanız, yaralanmanız veya ölmeniz durumunda; bu trafik kazasında asli kusurlu olarak işlem göreceksinizdir.

Geçmenin yasak olduğu yerlerde diğer bir aracı geçmeniz halinde; kaza yapmasanız bile, görevli bir trafik zabıtasına yakalanma ihtimaliniz her zaman vardır. Bildiğiniz üzere; çağımız dijital çağ, her tarafta mobese kameraları ve güvenlik kameraları mevcut. Bu durumları da göz önünde bulundurarak ve öncelikle can güvenliğimizi ve karşı araç sürücülerinin de can güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde araç sürmeniz gerekiyor.

Trafikte araç kullanırken Sollama yapmanın, önümüzdeki aracı geçmenin yasak olduğu durumlar aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır.

2918 sayılı Karayolları trafik yönetmeliği madde 104’e göre;
Geçmenin Yasak Olduğu Yerler

Madde 104- Sürücülerin;

a) Geçmenin herhangi bir trafik işareti ile yasaklandığı yerlerde,

b) Görüş yetersizliği olan tepe üstü ve dönemeçlerde,

c) Yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken,

d) Kavşaklarda, demiryolu geçitlerinde ve buralara yaklaşırken,

e) Gidiş ve geliş için birer şeridi bulunan iki yönlü trafiğin kullanıldığı köprü ve tünellerde,

Önlerindeki bir aracı geçmeleri yasaktır.

Medya fatih.com web sitesi olarak; Trafikte araç kullanan sürücülere geçmenin yasak olduğu yerleri Yukarıdaki şekilde yazdık. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder; hayırlı ömürler dileriz.

Araç Geçmenin Yasak Olduğu Yerler
Araç Geçmenin Yasak Olduğu Yerler

Bir cevap yazın