Araç Geçmenin Yasak Olduğu Yerler

Araç Geçmenin Yasak Olduğu Yerler

Araç Geçmenin Yasak Olduğu Yerler Nerelerdir ?

Aday sürücüğüm ve çok merak ettiğim bir konu var o da şu: ‘ Araç geçmenin yasak olduğu yerler neresidir? ‘ bu soruma cevap verirseniz çok teşekkür ederim. Nihal Torun / Muğla

Trafikte araç kullanmakta olan gerek aday sürücüler, gerekse; aday olmayan sürücülerin bilmesi gereken en önemli trafik kurallarından bir tanesi de önünüzde seyreden aracı geçmenin yasak ve tehlikeli olduğu yerlerin bilinmesidir.

Trafik kazalarının büyük bir bölümü hatalı araç sollama nedeniyle yapılmakta ve ölümlü trafik kazalarının büyük çoğunluğu da hatalı sollamadan dolayı meydana gelmektedir.

Önünüzde seyretmekte olan bir aracı nerelerde geçebilir? Hangi noktalarda bu aracı sollaya bilirsiniz işte detayları…

8182 sayılı Karayolları Trafik Yönetmeliği önünüzde gitmekte olan bir aracın hangi noktalarda geçilmeyeceğini ve geçmenin yasak olduğu noktaları açıkça belirtmiştir.

8182 sayılı Karayolları Trafik Yönetmeliği Madde 104’e göre; araç geçmenin yasaklandığı noktalar şu şekildedir.

” Madde 104: Araç Sürücülerinin;

a) Geçmenin herhangi bir trafik işareti ile yasaklandığı yerlerde,

b) Görüş yetersizliği olan tepe üstü ve dönemeçlerde,

c) Yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken,

d) Kavşaklarda, demiryolu geçitlerinde ve buralara yaklaşırken,

e) Gidiş ve geliş için birer şeridi bulunan iki yönlü trafiğin kullanıldığı köprü ve tünellerde,

Önlerindeki bir aracı geçmeleri yasaktır. ” denilmiştir.

<

8182 sayılı trafik yönetmeliği önünüzde gitmekte olan bir aracın getirmeyeceği noktaları yukarıdaki şekilde tanımlanmıştır.

Trafikte araç kullanan tüm araç sürücülerine Medya fatih.com web sitesi olarak tavsiyemiz ve ricamız; Trafik kurallarına azami oranda uyalım. Gerek kendimizin, gerekse karşı tarafın hayatını tehlikeye atmayalım. Sevdiklerimizi ve bizi bekleyenleri düşünelim. Onları bir ömür boyu yalnız ve mağdur olarak bırakmayalım.

Trafik cezaları, trafik cezası İtiraz dilekçesi, Trafik cezasına nasıl itiraz edilir, trafikle ilgili tüm merak ettiklerinizi Medya fatih.com ait olan WhatsApp hattından ve medya fatih.com e-mail adresimden sorularınızı bize ulaştırabilir ve sorularınıza ivedilikle cevap alabilirsiniz Bu servisimiz tamamen ücretsizdir.

Medya fatih.com web sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder; hayırlı ömürler dileriz.

Araç Geçmenin Yasak Olduğu Yerler
Araç Geçmenin Yasak Olduğu Yerler

Bir cevap yazın: