Alkollü Trafik Kazasında Sigorta Ödeme Yapar mı? Alkollü Trafik Kazasında Sigorta Tazminat Öder mi?


Alkollü Trafik Kazasında Sigorta Ödeme Detayları…
Alkollü iken trafikte araç kullanmamak lazımdır. Alkollü iken; trafige çıkmanız halinde; önce kendinize, sonrada sevdiklerinize ve diğer masum insanlara zarar verebilirsiniz. Ölümlü kazaya karışma ihtimaliniz yüksektir.


Bu nedenle alkollü iken direksiyon başına geçmemeniz sizin faydanıza olacaktır.

Alkollü iken trafik kazasına karışmanız halinde; araç sigortanız karşı tarafın masrafını karşılar mı?Alkollü iken; trafik kazasına karışmanız halinde; araç sigortanız karşı tarafın kaza masrafını karşılar. Fakat; sigortanızın; karşı tarafa ödediği miktarı size rûcû ettirir.Yani bu masrafı siz ödemek zorunda kalırsınız.

Alkollü Trafik Kazasında Sigorta
Alkollü Trafik Kazasında Sigorta


Alkollü İken Trafik Kazası Yaptınız Sigorta Hangi Durumda Bu Meblayı Size Yansıtmaz.

Alkollü olarak kaza yapıp; karşı tarafın kaza masrafını sigortanız öder ve bu miktarı şu durumlarda size yansıtmaz.

1- Otomobil ise aracınız ve alkolünüz 50 promil ve altı ise; sigortanız bu meblayı size yansıtmaz.Çünkü otomobillerde alkol alma yasal sınırı içerisindedir.2- Aracınız Komyonet ise; 20 promil ve altı durumda promilli kaza yapmanız halinde; karşı tarafın kaza masrafını sigorta şirketiniz öder ve bu meblağ size yansımaz.

3-Alkollüsünüz ve kazada asli kusurlu değilseniz; yine sigorta şirketiniz karşı tarafın masrafını karşılar.Otomobillerde 51 promil ve üstü; komyonetlerde ise; 21 promil ve üstü alkollü olmanız halinde; trafik sigortanız; karşı tarafın kaza masraflarını karşılamayacaktır.

Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz

Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.

TRAFİK CEZASI İPTAL DİLEKÇESİ İNDİR

Bir cevap yazın