AKP 6.80 Oy

AKP 6.80 Oy Kaybet miş? AK Parti’ye CHP Anketi

AKP 6.80 Oy Kaybetti PalavrasıAKP 6.80 Oy kaybettigi yönünde haber yapan CHP’nin borazanı Cumhuriyet Gazetesi; Ak Parti’nin %6.80 oy kaybettiğini iddia etti.Cumhuriyet gazetesinin bugünkü haberine göre AK Parti’nin şu an seçim olsa; Akparti oylarında yüzde 6.80 oranında kayıp olduğu iddia edildi.


Cumhuriyet Halk Partisi; “Seçmen gözünden siyasete ve Türkiye’ye bakış” Isimli bir anket çalışması yaptırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaptırmış olduğu anket 24 Haziran 2018 seçimleri kıyaslandığında; Ak Parti’nin ve Cumhur ittifağının oylarında % 6.80 oranında oy kaybı olduğu öne sürüldü.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaptırmış olduğu ankette şu anki mevcut sistem de soruldu. Başkanlık sistemin başarılı olup olmadığı da soruldu.


24 Haziran 2018 seçimlerinde AK Parti’ye oy vermiş olan Akparti seçmenlerinin % 40’ının şuanki sistemin ( Başkanlık sistemi) başarılı olmadığına inandığı öne sürüldü..Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaptırmış olduğu en son ankete göre oy dağılımları şu şekilde oluyor.

Araştırmaya göre AKP’nin oyları % 42.6’dan; % 35.9’a, Cumhur Ittifağının oylarının toplamı ise %53.7’den; %46.9’a gerilediği mavrası atıldı.

Akparti’deki % 6.8’lik oy kaybının ise yaklaşık olarak 3.5 milyon seçmenin AKP’yi terk ettiği anlamına geldiği bildiriliyor.

CHP ise yaklaşık 1.8 milyon seçmen kazanmış ve CHP’nin oylarını yüzde 22.6’dan yüzde 26.3’e çıkarmış görünüyor. Ancak bu seçmenin ne kadar kalıcı olduğu şimdilik ölçülemiyor iddasında bulundu.


Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhuriyet Gazetesi algı operasyonlarına bu şekilde devam ediyor.

Medya Fatih olarak bizler; Ak Parti’deki oy oranlarında düşme söz konusu olmadığı gibi; AK Parti eski kaybedilmiş seçmenlerini de tekrardan geri kazandığını düşünüyoruz.


CHP’li belediyeler ve eski CHP yönetimlerine bakıldığında; milletimiz ve şu anki ekonomik buhrandan çıkmış ve ekonomisi güçlenen Türkiye karşısında tekrardan AK Parti tercih edecektir.

AKP 6.80 Oy
AKP 6.80 Oy

AKPARTİ’YE ÜYE OL ( TIKLA )

Bir cevap yazın: