Açık Alanda Alkol Cezası 2019

Açık Alanda Alkol Cezası 2019’da Ne Kadardır? Açık Alanda Alkol Cezası 2019 Yaptırımları Nelerdir?Açık alanda alkol almak suç mudur?

Açık alanda alkol tüketmek, kanuna göre kabahat midir, hangi kanuna göre suçtur, açık alanda alkol tüketmek hangi kabahate girer?


Açık Alanda Alkol Cezası 2019 Detayları Şöyledir:

Aslında; açık alanda alkol tüketmek yasalara göre suç değildir. Açık alanda alkol tüketmenin suç olabilmesi için çevreye rahatsızlık vermeniz gürültü yapmanız sağdan soldan geçen vatandaşlara sarkıntılık etmeniz ve benzeri hareketlerde bulunmanız gereklidir.


Efendi -efendi; kimseye sataşmadan, kimseyi rahatsız etmeden, açık alanda alkol tüketilebilir.Peki; neden görevli polisler, bize kabahatler Kanunu’ndan işlem yapıyor diyor olabilirsiniz.

Açık Alanda Alkol Cezası 2019
Açık Alanda Alkol Cezası 2019


Bu sorunuzun cevabı; Türkiye’de muhafazakar insanların çok olması, aile yapısının güçlü olması gibi faktörlerden kaynaklanıyor olabilir.Vatandaşlar; sizin açık alanda alkol aldığınızı gördüğünden ve çocuklara kötü örnek teşkil ettiği için; sizi Polise şikayet edebilir.


Sizin yanınıza gelen polisler, sizin ses yapıp-yapıp yapmadığınızı dinlemez. Çünkü, şikayet vardır hakkınızda ve bu nedenle size kabahatler Kanunu’ndan ceza yazılır.


Açık Alanda Alkol Cezası 2019″da Hangi Kanun ve Hangi Maddeden İşlem Yapılır?


5326 sayılı Kabahatler Kanunu Madde 35 ten size işlem yapılır. Madde 36’dan da işlem yapılabilir. Madde 35 sarhoşluktur. Madde 36 ise gürültüdür.


Bu iki maddenin birinden veya ikisinden de size işlem yapılabilir.Açık Alanda Alkol Cezası 2019’da Ne Kadardır?


Açık alanda alkol almanın 2019 yılındaki ceza miktarı 153 Türk lirasıdır.

Açık alanda alkol almanın 2018 yılındaki ceza miktarı ise 124 Türk lirasıdır.Bu ceza 2019 yılında 153 Türk Lirası olarak güncellenmiştir. 153 Türk Lirası sarhoşluk cezasını 15 gün içinde öderseniz; Yani bu cezanın size tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde öderseniz ceza 1/4 oranında İndirime giderek; 114.75 Türk Lirasına düşer.

Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.

Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz

İlginizi Çekebilir: Sigortasız Araç Kazası 2019

Bir cevap yazın