50 cc motor tavsiyesi

50 cc Motor Tavsiyesi -50 cc’lik Motorlar

TRAFİK CEZALARI

50 cc Motor Tavsiyesi Derleme Top 5

50 cc Motor Kaç Tl? 50 cc Motor Ehliyet İster mi? Gibi sorularınızın tüm cevapları bu sitede.

Türk motor üreticisi Arora üretimini Adana’daki tesisleri’nde hızla sürdürmekte iken; en iyi 50 cc motor tavsiyesi’ni sizler için derledik. işte; ilk firma ve ilk 50 cc motor Arora.


ARORA AR 50 CAPPUCINO

Arora motorun bu modeli gayet şık ve gayet ekonomik olan 50 cc motor ile; çok başarılı bir sürüş keyfi vermektedir.
1 Litre Yakıtla ortalama olrmarak 30- 33 Km gittiği test edilmiştir.

50 cc Motor Tavsiyesi-ARORA AR 50 CAPPUCINO
50 cc Motor Tavsiyesi-ARORA AR 50 CAPPUCINO


AR 50 CAPPUCINO’NUN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Ekonomik motorlar sınıfının en başlarında 49 cc lik AR 50 CAPPUCINO gelmektedir.

•Silindir Hacmi:49 cc
• Ateşleme Sistemi: CDI (Elektronik Atesleme)
•Ön Fren: Diskli Sistem
•Arka Fren: Kampanalı Sistem
•Ön Lastik: 120/70-12 Ebatlarında.
•Arka Lastik:120/70-12 Ebatlarında
•Çalıştırma Sistemi: Düğmeli Sistem.
•Motor: Tek Silindir 4 Zamanlı Sistem.
• Maksimum Güç: 3HP (3 Beygir)
•Soğutma Sistemi: Hava Soğutmalı Sistem.
• Şanzıman: Otamatik Vites
•Yakıt Tipi: Benzin


AR 50 CAPPUCINO zorunlu trafik sigortasından ve motorlu taşıtlar vergisinden muaftır.

AR 50 Cappucino 2.El Al

Bu motoru aldıktan sonra; vergi, sigorta gibi ek maliyetlerden kurtulacaksınız.

Sanki elinizin altında bir bisiklet varmış gibi bisiklete biniyormuş gibi; Trafik yönünden muamele göreceksiniz.

Sadece gerekli olan şey; bir ehliyete sahip olmanız gerektiğidir. Herhangi bir ehliyet sınıfı kabul edilmektedir.

AR 50 CAPPUCINO’ya sahip olmak isterseniz; 8000- 8500 TL gibi bir rakamı gözden Çıkarmalısınız.

Honda Ruckus

2002 yılında tekrar sahneye geçtiğinden, Honda Ruckus büyük bir etki yarattı. Geleneksel scooterların trendini artıran Ruckus, plastik kaporta ve düzleştirilmiş eğrilerin geleneksel stilini takip etmek yerine kaba ve hazır, faydacı, kentsel bir araç olarak tasarlandı ve çok işe yarıyor.

Honda Ruckus
Honda Ruckus

Sizi şehir içinde gezdirmek için yeterince güce sahip olan ve kolay bir sürüş deneyimi için otomatik şanzımana sahip olan Honda Ruckus, fazlasıyla güvenilir bir motor.


49 cc’lik bir motorla çalışan Ruckus, Honda’nın en tanınmış 50 cc motorlu modellerden biri.

Sert çelik bir borudan oluşann ana omurganın etrafına inşa edilmiş ve kesinlikle gereksiz bir ayrıntıya yer verilmemiş olan Honda Ruckus, beklediğiniz her şeyi çok ekonomik bir şekilde yapan minimalist bir makinedir.

Ne Eksik ne de fazla; bugün satılmakta olan 50 cc’lik motorlar içerisinde harika bir scooter. Honda, Ruckus’a 2900 dolara sahip olabilirsiniz.

Honda Metropolitan

Scooterlarınızı daha geleneksel ve daha klasik motorsiklet seviyorsanız; Honda’nın sizin için başka bir seçeneği daha var: Honda Metropolitan.

Honda Metropolitan
Honda Metropolitan


Ormanlık araziler ve kent trafiği göz önünde bulundurularak tasarlanan Honda’nın Metropolitan’ı; Honda Ruckus’tan daha seri ve pratik bir model.

Ruckus ile aynı yakıt enjeksiyonlu 49 cc dört zamanlı motorla çalışan Metropolitan, çerçevesinin üzerinde ince gövdeli üstyapıya sahip klasik scooter estetiğine ve en önemlisi de koltuğun altındaki uygun saklama alanına sahiptir.

Sizi isinize rahatça götürüp; rahatça getirebilecek olan Honda Metropolitan, yolda biraz alışveriş yapayım derseniz; o zaman da, koltuk altındaki kilitlenebilir depolama alanı sayesinde carşı ve pazardan almış oldugunuz paketleri; Honda Metropolitan, mükemmel bir şekilde evinize taşıyacaktır.

Doğal olarak, Metropolitan günümüz teknolojisinde kullanılan elektronik start- stop marşına baglı olarak çalışmaktadır.

Çevreye duyarlı bir yakıt ekonomisine sahip olduğu gibi; yeni bir Honda motorsikletten beklediğiniz tüm modern teknoloji ile donatılmıştır.
Honda, Metropolitan’ı 2600 Dolara Satın Alabilirsiniz.

Honda gibi, Yamaha da scooter hakkında çok şey biliyor. Exciter ve Nouvo gibi dünyanın en sevilen scooter modellerinin üreticisi olan Yamaha, modern Türk müşterisinin neye ihtiyacı olduğunu tam olarak biliyor.

Türkiye, Yamaha’nın en büyük scooter pazarı olmaya çok yakın olmadığından, satış için yalnızca sınırlı sayıda scooter var.

Ama hepsi oldukça iyi şehir gezicileri. Yukarıda belirtilen Exciter ve Nouvo gibi modeller arıyorsanız, hayal kırıklığına uğramaya hazırlanın çünkü bunları buraya getirmedik.

Bunun yerine daha heyecan verici; Türkiye sokaklarında daha rahat gezebilecek modelleri seçtik.

Yamaha Zuma 50F ve FX

Yamaha Zuma 50, iki farklı sürücü tipine uyacak; iki farklı tada sahip. Ancak farklılıklarını incelemeden önce her ikisinin de ortak noktalarına bakacağız.

Yamaha Zuma 50F ve FX


Her iki model de, son derece güvenilir ve az bakım gerektiren bir yapıya sahip.


Beklenmedik şekilde güçlü bir sürüş deneyimi sunan; kompakt ve sportif sıvı soğutmalı 49 cc motorla geliyor.

Soğuk yakıt enjeksiyon sistemi sayesinde, elektrikli marş, 1 Litre yakıtla yaklaşık olarak; 23 Km civarında oldukça iyi bir yakıt ekonomisine sahip.

Her ikisi modelde aynı temelde aynı şaseyle birlikte gelir. Üstyapılari tek belirgin farkları, FX’in faydacı tarzdaki erkek kardeşinden daha sportif bir görünüme sahip olması ve FX’in; F’nin çift lamba düzenlemesinden ziyade yalnızca tek farlı olmasıdır.

Her ikisi modelde oldukça havalı. Yamaha ayrıca her iki scooter’a 2,800 dolarlık fiyat biçmesiyle; fiyat ayrımını bu iki model için yapmıyor.

Yamaha Vino Classic

Güzel bir retro temalı bir motor arıyorsanız, Yamaha Vino Classic sizin için ideal bir 50 cc scooter olabilir.

Yamaha Vino Classic


Resimlerden görebileceğiniz gibi, Yamaha, modern sürücüsunü; modern teknolojiyi birleştirerek; iki modern unsuru buluşturmayı başaran bir Yamaha Retro tasarımı sunmak için çok çalıştı.

Vino Classic’in kalbinde, Zuma 50 serisinde gördüğünüz ve aynı zamanda kullanımı kolay olan; otomatik şanzımanla aynı olan motor var.

Modern yakıt enjeksiyon teknolojisi sayesinde, Vino Classic 1 Litre Benzin’le Tam 50 Km giderek çok ekonomiktir.

Vino Classic, şehirler arası gezmek isteyenler için mükemmel bir araçtır.

Yamaha Vino Classic’in gizli özelliklerinden bazıları arasında geniş bir saklama bölmesi, zahmetsiz kontroller ve yapı kalitesi bulunmaktadır. Vino Classic’e 2600 Dolar gibi bir fiyata alabilirsiniz.

Japon üreticilere bir mola vererek, İtalya’ya gidelim ve Aprilia’nın neler sunabileceğini görelim.

Genellikle gözden kaçan Aprilia; aslında dünya çapında satılan en iyi scooterlardan bazılarına sahiptir.

Aprilia iyi bilinen bir marka olmasına rağmen, 50 cc scooter’ları pek bilinmiyor.

Aprilia SR Motard 50

Aprilia SR Motard 50

Yukarıda bahsedildiği gibi, Aprilia spor motosiklet bölümünde; uzun ve şanlı bir tarihe sahiptir ve küçük motorlu makineler sınıfındaki en iyilerinden biridir.

Aprilia, mütevazi 50 cc’lik bir scooter üretmeye karar verdi ve dikkate değer bir iş çıkardılar.

SR Motard’ı Supermotard modellerine referans olarak adlandırılan SR Motard 50, tasarımda gördüğünüz gibi oldukça sportif bir scooter’dır.

Agresif bir kaporta, düz çizgiler ve spor odaklı gidon ve kumandalarla donatılan SR Motard 50, çeviklik, hızlanma ve egzotik bir sürüş deneyimi için tasarlanmıştır.

49 cc scooter için fena değil, değil mi? 2250 dolarlık fiyatıyla bir İtalyan motorsikletine sahip olmanın en ekonomik ve uygun yolu olabilir. RSV4 yarışçısı değil belki ama; hala gerçek bir İtalyan Aprilia.


Tabii ki, şimdiye kadar yapılmış en ikonik 50 cc scooter; Piaggio Vespa olacaktı.


Vespa yıllar içinde birçok değişiklik geçirdi, ancak ne şekilde olursa olsun – iki zamanlı, dört zamanlı motor ve yakında bir zaman sonra elektrikli motor üretilecek.

Vespa; stil ve tasarım için her zaman yüksek bir kriter belirledi ve şatış İstatistikleri bu firmanın ne kadar doğru bir iş yaptığını kanıtladı.

En önemlisi, Vespa firması; her zaman sürüşü inanılmaz derecede eğlenceli olan küçük scooter’lar üretti.

Bugünlerde, eski iki zamanlı debriyaj, gidon vites değiştirme düzenlemesini; daha çevre dostu motorlar ve daha basit, daha kolay kontroller haline dönüştürdüler.

Vespa Primavera 50


Modern Vespa scooter serisinin birincisi yeni Primavera 50’dir. Primavera modelinin 1968’de ilk kez piyasaya sürüldüğü andan başlayarak uzun ve ayrıntılı bir geçmişi var.

Vespa Primavera 50


Modern Primavera 50, düşük emisyon üreten; soğuk, kompakt 50 cc sıvı soğutmalı bir motora ve küçük boyutu göz önünde bulundurulduğunda; iyi bir güce sahiptir.

Motor bir şey, ancak üstyapı başka. Bir Vespa’nın şık, minimalist bir stil ile süslenmiş, lüks eğriler ve zarif şekillerle olmasını bekleyeceğiniz şekilde.

Vespa Primavera, gelenek ve inovasyon arasındaki çizgiyi mükemmel bir şekilde yakalayan; bir LCD ekrana sahip minimum olan; çok çeşitli enstrümanlarla donatılmış süper bir scooter’dır.

40 mph hıza sahip olan Vespa Primavera 50, 50 cc’lik scooter için inanılmaz özelliklerde ve çok yetenekli.

Vespa Primavera’ya sahip olmak istiyorsanız 4000 dolar’ı gözden çıkarmalısınız.

Vespa Sprint 50

Donanım açısından, Vespa Sprint 50, Vespa Primavera 50 ile aynı motoru paylaştığı için Primavera 50’den çok farklı değil.

Vespa Sprint 50


Fakat Vespa, Sprint 50’yi bir koşu sporcusu olarak pazarlıyor. Performans bölümü özelliklerinde; bu motoru farklı kılan şey, sadece Vespa mühendislerinin bildiği bir gizemdir.

Ancak Sprint 50, 50 cc motor ile hala iyi bir ekonomi ve düşük egzoz emisyonunu korurken, daha yüksek bir hıza çıkmayı başardı.

Dürüst olmak gerekirse, gördüğümüz gerçek farklılıklar, Sprint’in yuvarlak bir far yerine; kare bir far takması ve sportif görünümlü gidon kapağı ve kontrolleri gibi daha küçük farklılıklar ile motorun estetigi üzerinde küçücük oynamalar.

Vespa Primavera 50, kesinlikle Vespa Sprint 50’den daha agresif, yani 50 cc motor’lu bir Vespa almak istiyorsanız, fakat ikonik ve şirin bir görünümü olsun istiyorsanız, Vespa Sprint 50 ihtiyacınız olan şey.

Vespa Sprint 50’ye sahip olmak istiyorsanız; 4200 Doları gözden çıkarmalısınız.

235 TL TRAFİK CEZASI NEDİR 2019

Bir cevap yazın