46/2-F Trafik Cezası

46-2F Trafik Cezası

46-2F Trafik Cezası Nedir?

46-2F Trafik Cezası Kaç Liradır? 46-2F Trafik Cezası Erken Ödeme Miktarı Ne Kadardır? Vb…


46-2F Trafik Cezası Detayları


PTT görevlisi; 46/2-F Trafik Cezası’nı ikamet adresimde bana tebliğ etti. Bu ceza, ne cezasıdır? Neden bu kadar yüksektir, erken ödersem ne kadar düşer gibi tüm sorularımın cevabını bulabilirsiniz.46-2F Trafik Cezası; Trafikte araç kullanırken, kanunda yasaklanan yerler olan; Emniyet şeritlerini ve emniyet banketlerini ihlal etmenizin trafik cezasıdır. Yani; emniyet şeridi ihlal cezasıdır.


46-2F Trafik Cezasının 201Yılı Ceza Miktarı Ne Kadardır?


46-2F Trafik Cezasının 2019 yılı trafik cezası para miktarı 1002 Türk lirasıdır.46-2F Trafik Cezasını erken ödersem kaç liraya düşer?46-2-F Trafik Cezası’nı Ceza’nın size tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde öderseniz; bu ceza % 25 indirime uğrayarak, 751 50 Türk lirasına düşer.

46-2F Trafik Cezası
46-2F Trafik Cezası46-2F Trafik Cezasının Ceza Puanı Kaç Puandır?46-2F Trafik Cezasının 2019 yılı ceza puanı (0) sıfır puandır. Bu cezanın ceza puanı yoktur.


46-2F Trafik Cezası Kime Uygulanır?


46-2F Trafik Cezası, araç sürücüsü ne uygulanır Erk araç sürücüsü durmamış trafik polisinden ya da Jandarma kuvvetinden kaçmışsa Eğer ki araç plakanı zabıta tarafından alınmışsa bu Ceza araç tescil plakasına uygulanır ve Araç sahibine gönderilir.Ayrıca; görevli polisten trafik Jandarma ekibinden kaçtığı için; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 47/1A ( Görevli polisinin uyarı, işaret ve ikazlarına uymama ) maddesinden 235 Türk Lirası da Extra trafik cezası kesilir.


46-2F Trafik Cezasını nerelere ödeyebilirim?

Trafik Cezası İtiraz Mahkeme Masrafları
Trafik Cezası İtiraz Mahkeme Masrafları


46-2-F Trafik Cezası’nı, bankalara, bankaların ATM lerinden, bankaların mobil şubelerinden, bankaların internet şubelerinden, tüm PTT şubelerinden Vergi dairelerinden, vergi dairelerinin online ödeme sayfasından, e-devlet kullanıyorsanız, e-devlet üzerinden de trafik cezalarını ödeyebilirsiniz.


46-2F Trafik Cezasında Aracım Trafikten Men Edilir mi?


46-2-F Trafik Cezasında Aracınız trafikten men edilmez, evraklarınıza el konulmaz, Evraklarınız iptal edilmez.

Emniyet Şeridi İhlal Cezasını Kredi Kartıyla Ödeyebilir miyim?

Emniyet şeridi ihlal cezasını; kredi kartınızla ödemek isterseniz bu cezayı; bankalardan, bankaların internet şubelerinden, bankaların mobil cep şubelerinden, Vergi dairelerinden, vergi dairesinin interaktif online ödeme sayfası üzerinden, PTT şubelerinden ve e-devlet sistemi üzerinden de kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

Emniyet Şeridi İhlal Cezasını Taksit’e Böldürebilir miyim?

Emniyet şeridi ihlal cezasını; peşin ödeme durumu olmayan vatandaşlarımıza ya da peşin ödemek istemeyen vatandaşlarımıza 4 eşit taksit halinde ödeme imkanı getirilmiştir.

Emniyet şeridi ihlali trafik cezasını; İlk taksidi peşin olmak üzere; geriye kalan 3 taksidi de; eşit miktarda taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

Örneğin 1002 Türk Lirası olan 46/2F Trafik Cezasını; 250.50 TL’si peşin; 751.50 Türk Lirasınıda yine 250.50 Türk lirası olmak üzere 3 eşit taksit halinde ödeyebilirsiniz.

Emniyet Şeridi İhlal Trafik Cezasını İptal Ettirmek İstiyorum; Ne Yapmalıyım?

Emniyet şeridi ihlal cezası olan 1002 Türk lirasını iptal ettirmek istiyorsanız; bulunduğunuz ildeki trafik mahkemesine başvurmanız gerekir.

Eğer ki Bulunduğunuz ilde trafik mahkemesi yoksa; Sulh Ceza hakimliğine giderek ve aşağıda vermiş olduğumuz evrakları da hazırlayarak emniyet şeridi ihlal cezası olan 46/2 F trafik cezasını iptal ettirme sürecini başlatabilirsiniz.

Trafik Cezası İtiraz Mahkeme Masrafları
Trafik Cezası İtiraz Mahkeme Masrafları

46 2 F Trafik Cezası İptal Evrakları

Emniyet şeridi ihlali cezası iptal evrakları şunlardır:

1-Kimlik Fotokobisi

2-Ehliyet Fotokobisi

3-Araç Ruhsatı Fotokobisi

4-Trafik Cezasının Aslı veya Fotokobisi

5-Emniyet Şeridi İhlal Cezası icin yazmış oldugunuz itiraz dilekçesi.

6- Eğerki 46/2f trafik cezası adresinize ya da mahalle muhtarlığına tebliğ edildiyse trafik ceza zarfının aslı veya fotokobisi

Yukarıdaki 6 adet evrağı hazırladıktan sonra Trafik cezasını iptal ettirmek için; trafik mahkemesine trafik mahkemesi bulunmuyorsa; Sulh Ceza hakimliğine giderek; herhangi bir Ücret ödemeden trafik cezası iptal sürecini başlatabilirsiniz.

Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: Medyafatih@hotmail.com adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz

Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir.

İlginizi Çekebilir :Trafik Kazalarında Zamanaşımı Süresi 2019

Bir cevap yazın: