3-5-2 Nasıl Oynanır Score Match Video Futbol Oyunu

3-5-2 Nasıl Oynanır Score Match Video Futbol Oyunu


3-5-2 Nasıl Oynanır?


3-5-2 Nasıl Oynanır diye merak eden; score match oyun severlere, Score Match Video Futbol Oyununa yeni başlayan online oyun severlere; Score Match oyununda 40.000 maçın üzerindeki oyun tecrübeme dayanarak; sizlerle bu bilgilerimi paylaşıyorum.Score Match Video Futbol Oyununda; 3-5-2 oyun sistemi; sizin oyun tarzınıza, sizin takımınızın oyuncu yapısına ve yeteneğinize göre değişecektir.

Aşağıda vermiş olduğum Score Match Video Futbol Oyunu 3-5-2 oyun dizilişi genel olarak başarılı olacak bir diziliştir. Bu dizilişi oyunu oynadıkça modifiye edebilirsiniz.

3-5-2’de daha başarılı olacak oyuncuyu bu oyuncularla değiştirebilirsiniz.


3’lü defansı; Score Match oyunundaki rakiplerin genel itibarıyla oynadığı 5-3-2 ve 5-2-1-2’ye göre dizdim.

Kaleci: Hızlı Olsun.

3’lü Defans:

Defansın sağı ve solu: Buldozer, Seyyah,İşgalci,Kaşif,


Defansın ortası: İşgalci, Kaşif,Seyyah

Defansın sağı veya solu: Seyyah, Buldozer,Kaşif,İşgalci


Defansı; takımınızdaki hızlı, uzun ve güçlü oyunculara göre; dizayn edebilirsiniz.

5’li ortasaha ise;

Ortasahanın en sağı veya en solu: Yapımcı, Koruyucu, Büyücü, Sinsi

Ortasaha’nın Orta Defansif Bölgesi: Savaşçı, Muhafız,Çekiç, Komutan, Koruyucu, Fırsatçı,Sinsi

Ortasahanın Forvet Arkası: Çekiç, Buldozer, Sinsi, Komutan

2’li Forvet: Tehlike, Çekiç, Buldozer, Komutan, Muhafız, Savaşçı, Sinsi,Jet, Hız Ustası ve İşgalci

Score Match 3-5-2 Oyun Sistemi Örnek Diziliş


? Fotoğraftaki Oyuncuları Oyun Sitilinize Göre Değiştirin. Burada en önemli nokta sağ ve sol kanat oyuncularının topu kontrollü sürmesidir. ( Yapımcı, Büyücü ve Koruyucu ,İdeal olur )

Not: Tavsiyemdir; 5-3-2’li, 5-2-1-2’li, 3-5-2’li oynayan rakiplerde genellikle forvette en az 1 uzun ve güçlü ( Çekiç, Buldozer, Komutan, Tehlike, Muhafız, Savaşçı) oyuncu bulunmaktadır.

Bu güçlü forvetlere; kafa vurdurmamak için 30 hızına sahip ve 45 güce sahip olan Matsumoto’yu 3’lü defansın ya en sağında yada en solunda oynatın.

3-5-2 Oynama Yöntemi

Top sizde ve santra vuruşu yapıyorsunuz. Topu engerideki kalecinize atın. Kalecideki topu defansta oynattığınız top kontrolü yüksek oyuncunuza atın. Top sizdeyken gözünüz sürekli sağ ve sol kanatta oynayan oyuncularınızda olsun. Bu 2 oyuncunuzu; defansa orta kesecek şekilde kaçırın ve topu bu oyuncunuza atın. Top konrolü yüksek olan kanat oyuncunuzla forvetteki uzun ve güçlü forvetlerinize kafa vuracak şekilde ortalayın.


Veya Forvet arkasında oynayan oyuncuya kafa topu, yerden tek şut çekmelik pas atın ve goole ulaşın. 2 forvetle oynuyorsunuz ama aslında forvet sayınız 3 forvet arkasında oynayan uzun oyuncuya çok pozizyon kalmaktadır.
Bu şekilde topu kaybetmeden pozizyon arayın.

3-5-2 Nasıl Oynanır
3-5-2 Nasıl Oynanır

Bir cevap yazın