2016 Sonrası B sınıfı Ehliyet Minibüs Kullanma

TRAFİK CEZALARI

2016 Sonrası B sınıfı Ehliyet Minibüs Kullanma, 2016 Sonrası B sınıfı Ehliyet Minibüs Kullanma Durumu Nedir?


Konu: 2016 Sonrası B sınıfı Ehliyet Minibüs Kullanma


M.A Soruyor:

Iyi günler,

Geçen hafta 39/2 maddesinden dolayı ceza yemiştim ve sizden bilgi almıştım sizde 2016 dan önceki b sınıfı ehliyetliler minibüs kullanabiliyor demiştiniz.

Benim ehliyet tarihim aralık 2016. Arkadaşımda mayis 2016 da ehliyet almış; onda D sınıfı var ancak bende yok. Bu nasıl olabilir?


Medya Fatih Cevaplıyor:

M.A Bey; öncelikle sormuş olduğunuz soru için teşekkür ederiz.


Normal koşullarda olmaması gerekir.

Çünkü kanun açık ve net olarak 1 ocak 2016’da yürurlüğe girdi. 10 Aralık 2015’e kadar sürücü kurslarına başvuruda bulunanlar eski haktan yani; B sınıfı ehliyet ile hem otomobil hem de minibüs sürebilecek.

2016 Sonrası B sınıfı Ehliyet Minibüs Kullanma
2016 Sonrası B sınıfı Ehliyet Minibüs Kullanma


10 Aralık 2015’ten sonraki sürücü kursuna B sınıfı ehliyet müraacatlarında ise; şuan ki geçerli olan koşullara tabi olacaktı; oldu da.


Arkadaşınızın belki daha önceden ehliyeti vardır ya da 10 aralıktan önce müraacat ederek, mayıs 2016’da ehliyetini almış olabilir.

Farklı bir durum sözkonusu ise; Nufus Müdürlüğüne giderek bu konuyu arkadaşınızla birlikte netliğe kavuşturabilirsiniz. Size diyebileceğim bunlardır. Sormuş oldugunuz soru için tesekkür eder; hayırlı bir ömür dileriz.
Sitemize Soracak Olduğunuz Soruları: [email protected] adresine gönderiniz veya yazının altında bulunan yorum bırak bölümünden soru sorabilirsiniz Soru Sorun: Medya Fatih Sitemize Trafik Konusu İle Soru Sorabilirsiniz ve Maksimum 24 saat İçerisinde Cevap Verilir. 47-1A Trafik Cezası

Bir cevap yazın